Wpis z mikrobloga

@Zsan: Chyba zapomniałem polski zmienić przy okazji angielskiego. Ale to tak jest niestety z grami, albo się opóźnia albo wychodzi jak CP77. Jest po prostu ograniczona liczba rzeczy, które można jednego dnia zrobić
  • Odpowiedz
@RotflCopter: git-hours podaje mi 2500 godzin przy samym kodzie, przypuszczam, że w sumie to będzie jakieś 3000-4000 godzin, wliczając w to siedzenie i myślenie, odpisywanie graczom czy czytanie discorda gry. 100% ROI jest już osiągnięte, przy uwzględnieniu mojej standardowej stawki godzinowej z dayjoba.

Co do zarobków to jest różnie, ale jest stała tendencja wzrostowa - no i w grudniu miałem prawdziwą eksplozję popularności. Ma chwilę obecną codziennie średnio sprzedaje się za
  • Odpowiedz
@RotflCopter: Stack? Gra względem samej aplikacji to Godot. Większość assetów jest zrobiona w sofcie open-source: blender, gimp, audacity, git i gitlab, docker na serwisy i serwery, vscode jako edytor - choć też używam często tego wbudowanego w Godota. Ogólnie to nie ma tu żadnych cudów.
  • Odpowiedz
@koder: dzięki za info, wlasnie o to mi chodzilo na jakim silniku graficznym chodzi itp a skąd pomysł, żeby zostać samodzielnym gamedevem? Zdaje sobie sprawe, że to mase pracy i nie kazdemu sie uda, ale 4 lata pracuje przy tworzeniu softu i już mam dość na kogoś robić, ale boje się rzucać wszystko i robić przez rok jakąś grę lub inny projekt, który niekoniecznie sie uda, powiesz w skrócie jak to
  • Odpowiedz
a skąd pomysł, żeby zostać samodzielnym gamedevem? Zdaje sobie sprawe, że to mase pracy i nie kazdemu sie uda, ale 4 lata pracuje przy tworzeniu softu i już mam dość na kogoś robić, ale boje się rzucać wszystko i robić przez rok jakąś grę lub inny projekt, który niekoniecznie sie uda, powiesz w skrócie jak to u ciebie było?


@RotflCopter: Ja miałem dość po 20 latach, ale wiem co masz na
  • Odpowiedz
do jakiego innego podobnego byś to porównał? Będzie choć trochę blisko do StarSector?


@Vielokont: Do żadnego. Serio, trudno znaleźć podobną grę, szukałem bardzo długo (do celów marketingowych). Jest całkowicie inna od StarSector (z opowieści graczy, sam nie miałem okazji grać). Najprościej sprawdzić demko, tam jest wszystko.
  • Odpowiedz
z tych 15 zł to ile jest dla Ciebie?


@Gandezz: Gdzieś połowa, jeszcze przed krojeniem przez naszą skarbówkę i ZUS. Ale 15zł to specjalna cena na Polskę, na świecie kosztuje $10.
  • Odpowiedz