Wpis z mikrobloga

@Metylo: jak ktoś brał raty równe to rata się nie zmieni - ewentualna zmiany będą dotyczyły zmian całkowitych odsetek, liczby rat i finalnej daty spłaty
  • Odpowiedz
@Metylo: mocno w naszym spoleczenstwie jeszcze tkwi to przekonanie nabyte od rodzicow i dziadkow wychowanych w PRL, ze to ktos o nich zadba, przytuli, nie oszuka - cos jak rodzic. A mamy kapitalizm, ktory jest jak macocha, trzeba dbac o swoje i nikomu nie ufac. Chociaz w sumie w Big Shorcie pokazali ten sam naiwny tok myslenia, a ludzie tam nie mieli PRLu, wiec moze te moje przemyslenia sa troche z
  • Odpowiedz
@xyzak No to współczuję braku świadomości jak działają kredyty hipoteczne w Polsce. Zdecydowana większość ma raty równe. Pozostali mają raty malejące. Polecam przeczytać umowę.
  • Odpowiedz
@xyzak Kłamiesz. Rozumiem, że po znacznej podwyższe wiboru jak innym rata rośnie razy 2 to Tobie okres spłaty zwiększa się dwukrotnie. Dla niektórych oznaczałoby to spłatę kredytu już po przekroczeniu 100 lat :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Metylo: ale Bank daje konkretne tabele że wskazaniami jak zmieni się rata gdy wzrośnie stopa. Więc co oni tam piszą?
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@MrMate według logiki kredytobiorcy to tylko tak bo muszą ale nie wyrośnie więcej niż pani powiedziała (gdyby tak było pani w banku miałaby większą moc sprawczą niż glapcia)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Hutnik3 to jest juz nieistotne, po prostu brak mi słów na manipulowanie klientami, rozumiem, że mógł sobie ktoś przeczytać dokładnie umowę, ale takie zapewnianie klienta, że rata nie wzrośnie powyżej 1500 zł to zwykle oszustwo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@MrMate: oczywiście, że dają, ale sprzedawcy i doradcy często troszkę kolorują rzeczywistości. Dostajesz tabelki z kosmicznymi stopami, ale do tego tekst "niech się pani nie martwi, to tylko symulacja, takich stóp raczej na 99% nie będzie". No i naiwny człowiek wierzy pani z banku bo przecież ona wie lepiej, w końcu to jej praca, nie? A, że jednak będą? No cóż, przecież nie obiecywali, że nie bedzie na 100%, była symulacja.
  • Odpowiedz
@Metylo: ja myśle że to nawet nie kłamstwa, po prostu często ludzie słyszą co chcą słyszeć a jak czegoś nie rozumieją to interpretują po swojemu. Gdy ja byłem u doradcy kredytowego to gość przy drugim stanowisku nie chciał uwierzyć w to że rata może wzrosnąć (co mu doradca kredytowy właśnie wyjaśniał). Typ ciągle myślał że zawsze będzie taka sama i doradca mu ze trzy razy musiał wyjaśnić jak to działa.
  • Odpowiedz
@Metylo: edukacja młodych leży a starzy z edukacją peerelowską ani nie rozumieją czym jest kredyt ani stopy procentowe. Co dopiero tłumaczenie o tym że rząd przez BGK drukował miliony i stąd inflacja xD. Ludzie nie chcą być informowani tylko przekonani, gdyby wzieli kredyt i było super to by opowiadali jacy są mądrzy a jak teraz bedzie #!$%@? to bedą opowiadać jak to ich oszukała pani w banku. I nie mówie że
  • Odpowiedz