Wpis z mikrobloga

siemanko, ucze sie programowania w #csharp i jestem na etapie glownych zasad obiektowosci.. rozumiem w jaki sposob dzialaja itp, natomiast ciezko mi jest zrozumiec ich zastosowanie.. macie moze jakies pomysly na niezbyt skomplikowane programy ktore moglbym napisac, ktore wymagalyby ode mnie uzycia abstrakcji, interfejsow, dziedziczenia oraz polimorfizmu?
#programowanie
  • 9
zrób prosta grę, albo program, który ułatwi Ci coś w życiu. Bez kontekstu biznesowego nigdy się nie nauczysz.


@WielkiElektronig:

O to to :P Np. o wydatkach, użyj jakiejś bazy danych z EF i będziesz miał interfejsy itp.
@koearn_wannabe: napisze program, który zarządza obiektami o różnych właściwościach i dziedziczą sobie z tej samej klasy bazowej.
Może to być np. szafa, która ma półki, szuflady i możesz do niej wkładać/wyjmować różne przedmioty.
Każda szuflada ma inną pojemność, wymiary etc.
Metody Włóż, Wyjmij, obliczanie wolnego miejsca itp.
Drukowanie raportu o stanie zajętości całej szafy.
@koearn_wannabe: Często jest tak że ucząc się czegoś nowego z programowania nie znajdujemy praktycznego zastosowania danych rzeczy. Tak może być z zaawansowanymi elementami OOP, programowaniem wielowątkowym, wieloprocesowym czy asynchronicznym. W życiu codziennym np. znajdziesz mało praktycznych zastosowań gdzie w uzasadniony sposób wykorzystasz oop czy multiprocessing (np. w przypadku pythona), bo takie programy można napisać prościej a implementacja takich rzeczy często może nawet spowolnić program i powodować więcej potencjalnych błędów. Ale jako
@Przemosz: dzieki byku za wywod, ale pytanie bylo proste o konkretne aplikacje ktore niejako wymuszaja uzycie tego, bo na co mi to co napisales, skoro ja wiem ze musze sie nauczyc przez napisanie tego, szczegolnje ze zadalem pytanie CO NAPISAC?