Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#wynajem #mieszkania

Dużym debilizmem jest wynajęcie mieszkania/kawalerki za 1600 zł mając do dyspozycji zarobki 3,4-3,6k na rękę? Ktoś jest w podobnej sytuacji i może wyrazić swoją opinię? Do tej pory wynajmowałem mieszkanie z oddzielnymi pokojami z moim znajomym ze studiów i płaciliśmy po 800 zł, ale nasze drogi się rozchodzą.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61dacfcd7cb451000c16f671
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
@Zenwalk: koszty życia są większe. Mi w 2021 wydatki się zwiększyły o 20 % (robimy z żoną spisy wydatków co miesiąc) Koszt wynajmu z wszystkimi rachunkami bez internetu,abonamentów telefonicznych itd wyniósł 1350-1400 zl miesięcznie co jest w moich stronach w uj mało(na zadupiu mieszkam) Całomiesięczne koszta podchodzą pod 4k dla dwójki osób. Gdzie cześć towarów i usług sobie załatwiamy w kręgu rodzinnym,zawodowym itd po kosztach .
@Zenwalk: Po prostu tobie wydatki wyjdą mniej więcej tyle ile zarabiasz . A wszystko wskazuje na to że koszta życia w tym roku urosną bardziej niż w roku ubiegłym. W 2021 mieliśmy elegancki wzrost plac. Zaryzykujesz że tak będzie teraz?
Rogal: 4 lata temu byłem w identycznej sytuacji, wyprowadziłem się z domu rodzinnego bo różowa "czuła się źle" u mojej mamy więc poszliśmy na swoje. Miałem do wyboru wynajem za 1500 albo kupno małego mieszkania do 150k na kredyt. Zarabiałem 3 tyś, zdecydowałem się na zakup i to była świetna decyzja. Ale nie mieszkałem sam, ona dokładała się do rachunków. Później zarobki zaczęły rosnąć, koszty życia i ceny mieszkań też. Przy