Wpis z mikrobloga

@Ryu: niepoprawny politycznie powinien dostać bana już dawno temu, kiedy zamieścił zdjęcia zmasakrowanych żydowskich dzieci, w imię walki o swoją tezę, że muzułmanie to robactwo.
@Ryu: Niestety administracja wyhodowała sobie prawicowo-niepoprawny nowotwór, który niestety okazał się złośliwy. Popatrz - jakby ściśle przestrzegać regulaminu ile komentarzy dziennie musiałoby być kasowanych. Wykop stał się sferą pośrednią między internetem a Otchłanią - smolenczycy, altmedowcy, ludzie wierzący w to, że telewizor ich podsł#!$%@?, zwolennicy odjechanych teorii pseudonaukowych, nawiedzeni szeroko pojęci prawicowcy itd.

Swoją drogą chyba ciężko znaleźć drugie takie miejsce, w którym jest tyle nienawiści, rasizmu, głupoty i fobii.
@Unknown__user Przesadzasz. To, że ekstremistów jest sporo to zasługa głownie tego jak sporo jest szeroko rozumianej młodzieży na wykopie. Jak sie ma te 14-24 lata zazwyczaj się bardziej radykalnym niż w późniejszym wieku. A jeśli chcesz zmienić proporcje światopoglądowe to wciągnij takiego osobnika w dyskusję, daj mu do myślenia za pomocą argumentów a nie ripostowania obelg/zgłaszania do administracji. To ostatnie zresztą powinno imo zostać ograniczone do ewidentych troli, a nie radykałów.
@Machiavelli: A jeśli chcesz zmienić proporcje światopoglądowe to wciągnij takiego osobnika w dyskusję, daj mu do myślenia za pomocą argumentów

śmiechłam, bez urazy. Przeczytaj sobie np. to

Bardzo owocna dyskusja, prawda? :-)
Nie wydaje mi się że rasizm i porażająca głupota wykopowiczów to wina ich wieku. Czytałeś kiedyś komentarze na reddicie czy innej tego typu stronie? Tam ludzie są inni, normalni, a wątpię że średnia ich wieku przekracza 25 lat. Może to dość śmiała teza ale imo polski internet to szambo i sądzę że to wina nie pojedynczych gówniarzy trolli ale całego społeczeństwa.

edit: orty :P
@Machiavelli: Jest wielu ludzi, z którymi da się sensownie rozmawiać. Nawetjeżeli wierzą w jakieś odjechane dziwactwa to kulturalnie przedstawiają swoje powody i argumenty i są otwarci na inne poglądy. @Unknown__user ma jednak rację. Oprócz tego jest jednak bardzo wielu po prostu przesiąkniętych jadem. Beton jakiego nie uświadczysz praktycznie nigdzie poza portalami specjalnie dla takich ludzi.

Nie ma chyba teorii spiskowej, która kojarzylaby się z największymi świrami, a która nie znalazlaby swoich
@Horyzontzdarzen: Chyba Reddigg kiedyś dal linka do wysoko ocenionego komentarza z reddita na temat pedofilii, w którym autor pochylal się nad tym, że to są ludzie chorzy, potrzebujący pomocy i trzeba im wspólczuć. W tym samym czasie na Wykopie standardem są deklaracje, że ,,geje to powinny siedzieć w domu bo jak ich widzę, to mi się na rzyganie zbiera" Różnica poziomów. Chociaż z tego co wiem to jednak wlaśnie na reddicie
@dziadekwie: Cóż, nawet jeśli trafisz na kogoś do którego nie trafia absolutnie nic dyskusję przeczytają też inni - i wyciągną wnioski. Moim zdaniem warto próbowac w niemal każdym wypadku. Choć przyznam szczerze czasem sam zaczynam komuś pisac posta z kontrargumentem i przerywam w połowie - szkoda mojego czasu.

@Roxar123: Oj, obawiam się, ze wcale to takie rzadkie nie jest. Powiem wiecej - o ile wśród młodych radykałów wszelkiej maści jest
@Machiavelli: Jak chcesz dyskutować na argumenty z kimś, kto na starcie nazywa cię głupim lewakiem/wypranym mózgiem?

Kiedyś myślałem tak samo - solidna praca u podstaw, teraz wolę się pololać, a nie tłumaczyć dlaczego dana analogia jest nieprawdziwa, jaki błąd logiczny/poznawczy popełnia piszący, przekopać się przez kilkanaście stron badan, żeby udowodnić jakaś pierdołę, a na koncu uslyszeć jeszcze bardziej debilną analogię, argument do chłopskiego rozumu, lub zwyczajną obelgę.

W swojej karierze zgłosiłem
@Roxar123: Najprawdopodobniej masz racje po prostu nie rozumiem i nie potrafię wyjaśnić dla czego na popularnych polskich stronach jest taki syf. Skąd w komentarzach tyle rasizmu i nienawiści. Nie ogarniam czemu na zagranicznych stronach ludzie są wyluzowani nikt się bez potrzeby nie napina nikt nie dostaje setki minusów bo powiedział coś co nie podoba się większości.
@Ryu: Wysmażyłem tu posta przed chwilą o kulturze dyskusji na wykopie, niestety coś się poszło sypać - więc krótko. Właśnie o to mi chodzi - podjęcie dyskusji da szansę porozmawania z kimś sensownym.

@Unknown__user: A widzisz różnicę pomiędzy "Tajemniczo zamordowani w Smoleńsku" a "Wystrzelać wszystkich lewaków"? Wiesz, jedno to ekstremalna i kontrowersyjna opinia ale jednak opinia, drugie polityczny trolling - chodzi o znanie proporcji. Zresztą - jeśli kogoś takiego "zbluzgasz"
@Machiavelli: możesz komuś zasiać ziarenko niepewności

Równie dobrze mogę zmarnować kilkanaście/kilkadziesiąt minut i dowiedzieć się, że jestem idiotą.

Wiesz, jedno to ekstremalna i kontrowersyjna opinia ale jednak opinia, drugie polityczny trolling

To jednak chyba zależy od kontekstu. Próbowałeś kiedyś rozmawiać z człowiekiem święcie przekonanym o swojej misji dziejowej, z kimś kto poznał "obiektywną prawdę"? Prędzej sam zwątpisz, niż do czegoś go przekonasz.

Ja czasami zazdroszczę takim osobom pewności siebie i swoich
@Horyzontzdarzen:

Myślę że to po prostu różnica wieku.W Polsce wciąż najbardziej obeznana z nowymi technologiami jest młodzież,a zatem stanowi większy odsetek internautów niż na zachodzie.Być może jakiś wpływ ma też mniejsze zróżnicowanie kulturowe.Za granicą ludzie częściej kontaktują się z osobami o innym kolorze skóry czy wyznaniu,toteż sądzę że niewielu z nich formułuje tak radykalne tezy.
@Unknown__user: 'To jednak chyba zależy od kontekstu. Próbowałeś kiedyś rozmawiać z człowiekiem święcie przekonanym o swojej misji dziejowej, z kimś kto poznał "obiektywną prawdę"? Prędzej sam zwątpisz, niż do czegoś go przekonasz."

Próbowałem. I to nawet wiele razy. Widzisz, zdecydowana wiekszość tych "pewnych swoich racji" bazuje swoją Prawdę na jakiejś okreslonej doktrynie/guru* - wystarczy ją delikatnie podkopać argumentując jak najbardziej sucho, bez emocji. Rozmówca mimowolnie w końcu dostosuje się do tego
@Machiavelli: Zainstaluj sobie dodatek Lazarus (Chrome i Firefox) i nie będziesz mial tego problemu już. :)

Widzę, że kombinujesz podobnie do mnie. Często komentuję czyjeś teksty, lub wdaję się z kimś w dyskusję, bo wiem, że ktoś to pewnie czyta i może kogoś przekonam. W wypadku takich jak niepoprawny to oni wypisują takie bzdury, że jeżeli ktokolwiek w ogóle zgadza się z nim to ich nikt logicznymi argumentami nie przekona.

@
@Machiavelli: Nie no, zgadzam się, że można rozmawiać z ludzmi, którzy próbują jeszcze coś wyargumentować. Natomiast jak na starcie dostajesz bełkot o lewakach, poprawnych politycznie pożytecznych idiotach, cywilizacji śmierci, to naprawdę odechciewa się rozmawiać i zgadzam się z @Ryu, że jeśli ktokolwiek popiera taki bełkot, to raczej go spokojną argumentacją nie przekonasz. Ale nie będę wykluczał, że być może mam skrzywienie ze względu na zbyt długie lurkanie w frondę, rebelyę