Wpis z mikrobloga

Laik here, mający marzenia o zmianie pracy i przejściu do IT (wiem, nie ma nic bardziej oklepanego).
Domyślam że że to powyżej zostanie jeszcze długo, jak nie na zawsze w sferze marzeń jak u 99% osób z takimi zamiarami. Ale jak nie dla zmiany pracy to dla samego siebie chciałbym nauczyć się coś programować, ot tak, jako hobby. Jako język wybrałem Pythona, coś kiedyś zdarzyło mi się w tym języku liznąć, jakiś tam kontakt z C też miałem.

Przechodząc do rzeczy. Żeby się czegoś nauczyć trzeba pisać, tylko co pisać? Może są jakieś gotowe "zeszyty ćwiczeń" Które po kolei podsuwają zadania do wykonania, nie mówię tu o podręcznikach które będą za rączkę prowadzić i pokazywać co mam napisać żeby ostatecznie wypluło mi "Hello World" na ekranie. Zdecydowanie bardziej wolałbym czegoś na zasadzie zadań że mam stworzyć coś, co będzie dawało taki efekt, ew. z jakimś naświetleniem co by się do tego programu przydało wiedzieć. A już jak to zrobić to sam sobie muszę przekopać Internet czy książki żeby wyszło. Przynajmniej żeby mieć na początek jakiś punkt zaczepienia.

Czy coś takiego istnieje i czy to miałoby w ogóle sens.

#naukaprogramowania #python
  • 5
@ppompka: exercism, codewars, automate boring stuff with python i własne problemy które chciałbyś zautomatyzować i lecisz z nauką :) Zależy też do czego zmierzasz, jednym wystraczy taki codewars czy spoj i rozwiązywanie problemów algorytmicznych, inni skupią się na bazach danych a jeszcze inni pójdą w django, musisz coś wybrać ^^
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ppompka: popatrz na ogłoszenia ze swojego miasta, czego oczekiwali od juniorów, gdzie pojawiał się python. Znajomość samego pythona to trochę mało do pracy, bo trzeba sobie też odpowiedziec co chce się programować. Python to często język wykorzystywany do pisania skryptów, czy sieci neuronowych. Więc jakis background matematyczny albo devopsowy byłby tam mile widziany.
@ppompka: imho jak będziesz umiał porobić kilka zadań z pisania w pythonie to ciężko Ci będzie znaleźć pracę, za to jeżeli masz jakąś wiedzę specjalistyczną typu statystyka, finanse, ubezpieczenia (i wiele innych, podałem tylko przykłady) to znajdziesz pracę dużo łatwiej a i tak będziesz w niej programował.