Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #drony #dji #mavicmini #djimini2

Potrzebuję porady od dłuższego czasu czuję potrzebe kupienia sobie drona - od lat cykam fotki lustrzanką.
Potrzeba ta jest podyktowana nowymi możliwościami patrzenia na świat i zajawką na montowanie filmików.
Ostatnio dostrzegłem w MediaMarkcie Dji Mini SE za bagatela 1499 i teraz moje pytanie Czy warto dołożyć kilka stówek do Mini 2? róznica w nagrywaniu między 2.7k a 4k jest dla mnie raczej żadna ale gdzieś wyczytałem że mini 2 wypluwa zdjęcia w RAW a po zabawie z fotografią wiem jak bardzo wiele jestem w stanie wyciągnąć ze zdjęcia w takim formacie.

W świecie dronów bywają jakieś promki co by obniżyć cenę mini 2? a może coś konkurencyjnego o czym nie wiem?
  • 17
@mlody025: wiele z tego RAWa nie wyciągniesz - takie są opinie profesjonalistów gdy kiedyś czytałem analizy. Dopłacasz głównie do OcuSynca, czyli lepszej łączności. Zapewnia bardziej stabilne połączenie i pozwala odlecieć dużo dalej niż Mini 1/Mini SE
@mlody025: Jeśli montujesz filmy w 1080p to spoko, ale jeśli w 4k to różnica jest ważna. Trzeba pamiętać, że drony te mają sensory jak w komórkach, więc te RAWy to takie jak RAW z telefonu. Natomiast sam OcuSync jest warty dopłaty do 2. Obecnie nie posiadam drona, ale miałem Mavica Air łączącego się po WiFi i to rwanie i gubienie podglądu podczas gdy pomiędzy Tobą a dronem są budynki albo drzewa
@mlody025: Wstrzymaj się do marca-kwietnia. Wtedy pogoda bardziej sprzyja lataniu, oraz wychodzi Mini 3. Pewnie będzie jeszcze droższy od Mini 2, ale jest szansa na promki na Mini 2 właśnie. Ceny SE raczej się nie zmienią.
@mlody025: Chyba w kwietniu ma wyjść Mini3, więc niewykluczone, że cena Mini2 może nieco spaść. Co do konkurencji, to chyba w tym zakresie cenowym DJI nie ma za wielu konkurentów. Niby można kupić jakiegoś FIMI (X8, 2020, 2022 lub X8 Mini), ale jakość foto słaba, a RAWy, to już totalna porażka. Miałem FIMI, fajnie lata, ma fajne funkcje, ale foto do dupy, więc nie polecam. Nie wiem jak najnowszy FIMI X8
@mlody025: Jasne, ale po 20 tej, bo jestem poza domem. Wyślę Ci linka na PW, to sobie ściągniesz z dysku google RAWy, z Mini 2 i FIMI X8 2020 SE i zobaczysz sobie sam, jaka jest jakość. Syn ma Mavic Air 2, to też mogę wrzucić do porównania
@mlody025: Warto dopłacić zdecydowanie do mini2. Nowe mini 3 będzie bez combo kosztował ok 3000, nie spodziewał bym się promo na mini2. Jest to bierz mini2 bo ceny jak wiadomo szaleją.