Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że film "Efekt Motyla" ma 3 różne zakończenia? W szczególności wersja reżyserska mocno różni się od kinowej.

Wersje kinową oglądałem kilkanaście lat temu i dzisiaj postanowiłem sobie urządzić mały seans i przypomnieć sobie ten wspaniały film bo pamiętałem, że mi się podobał. Tak się stało, że włączyłem wersję kinową (na moje szczęście inaczej nigdy bym się o tym niedowiedział) i zacząłem sobie oglądać mając świadomość, że mniej więcej pamiętałem jak się zakończy i czego się spodziewać. Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie gdy pod koniec filmu obejrzałem całkowicie inne zakończenie, które w pewien sposób wywraca nogami cały odbiór filmu. Siedziałem z 5 minut i się zastanawiałem co się właśnie stało przed chwilą zastanawiając się czy coś się stało z moją pamięcią i stworzyłem sobie fałszywe wspomnienia filmu?

Na szczęście jednak internet pośpieszył z odpowiedzią i uspokoił mnie, że istnieją 3 różne zakończenia. Dlatego wszystkich, którzy film widzieli tylko jeden raz w życiu gorąco zachęcam do obejrzenia jeszcze raz drugiej wersji :)

dla tych którym się nie chce oglądać poniżej załączam, szybkie streszczenie każdego z zakończeń:

Wersja kinowa v1


Wersja kinowa v2


Wersja reżyserska


#film #ciekawostki #kino #wtf
vardum - Wiedzieliście, że film "Efekt Motyla" ma 3 różne zakończenia? W szczególnośc...

źródło: comment_1641608963r04M8TMKha6f59UhHJZ07s.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@wykopiwniczanin puentą filmu jest to, ze cokolwiek nie zmienisz cofajac sie w czasie to będzie tylko gorzej. Chodzi o to by nie żałować tego co się juz stało.
Jedynym rozwiązaniem bylo zabic sie przed narodzinami bo jego egzystencja wplywala negatywnie na wszystkich mu bliskich.
A jak tobie sie podobal happy end to juz Twoja sprawa.
Ale nie wymyślaj, ze ludzie by się zabijali. Bez przesady
  • Odpowiedz
@vardum: W wersji kinowej nie ma tej sceny co matka mówi o poronieniu + nie ma sceny u wróżki. W ogole uważam ze zakończenie z samobójstwem jest dużo lepsze ale jednoczesnie większość ludzi nie lubi takich motywów wiec nie dziwie się zmiany :D tak było w 10 Cleverfield lane, ze zakończenie jest mocno oderwane od typowych i ludzie przez to mocno krytykowali ten film
  • Odpowiedz
@deton24: wg mnie wersja reżyserska jest lepsza, trochę bardziej mroczniejsza. No ale co kto lubi. Link do wersji reżyserskiej podałem 2 wpisy wyzej
  • Odpowiedz
Jak ktoś nie widział filmu w ogóle, to jakie zakończenie najlepiej oglądać?


@deton24: Wersję kinową, standardową. Ja za drugim razem zobaczyłem wersję reżyserską, na które jest taka moda i popsuła mi film.
@vardum Inny film w którym są różne zakończenia przez co przy oglądaniu złapałem zonka to film 1408.
  • Odpowiedz