Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że film "Efekt Motyla" ma 3 różne zakończenia? W szczególności wersja reżyserska mocno różni się od kinowej.

Wersje kinową oglądałem kilkanaście lat temu i dzisiaj postanowiłem sobie urządzić mały seans i przypomnieć sobie ten wspaniały film bo pamiętałem, że mi się podobał. Tak się stało, że włączyłem wersję kinową (na moje szczęście inaczej nigdy bym się o tym niedowiedział) i zacząłem sobie oglądać mając świadomość, że mniej więcej pamiętałem jak się zakończy i czego się spodziewać. Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie gdy pod koniec filmu obejrzałem całkowicie inne zakończenie, które w pewien sposób wywraca nogami cały odbiór filmu. Siedziałem z 5 minut i się zastanawiałem co się właśnie stało przed chwilą zastanawiając się czy coś się stało z moją pamięcią i stworzyłem sobie fałszywe wspomnienia filmu?

Na szczęście jednak internet pośpieszył z odpowiedzią i uspokoił mnie, że istnieją 3 różne zakończenia. Dlatego wszystkich, którzy film widzieli tylko jeden raz w życiu gorąco zachęcam do obejrzenia jeszcze raz drugiej wersji :)

dla tych którym się nie chce oglądać poniżej załączam, szybkie streszczenie każdego z zakończeń:

Wersja kinowa v1


Wersja kinowa v2


Wersja reżyserska


#film #ciekawostki #kino #wtf
vardum - Wiedzieliście, że film "Efekt Motyla" ma 3 różne zakończenia? W szczególnośc...

źródło: comment_1641608963r04M8TMKha6f59UhHJZ07s.jpg

Pobierz
  • 36
Wiedzieliście, że film "Efekt Motyla" ma 3 różne zakończenia?


@vardum: @Drewniany-Patyk: @QoTheGreat: @niemamkoncepcji: @szwelx: @bartman28:

Z tego co pamiętam (choć temat zgłębiałem również kilkanaście lat temu), to były nawet 4 różne wersje zakończenia (wklejam kompilację z YT poniżej).

A to nie jest adaptacja jakiegoś Hiszpańskiego filmu przeznaczona dla Burgerów?


@niepopularna_opinia: Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że mogło Ci się skojarzyć z hiszpańskim "Otwórz
Dwadziesciajeden - > Wiedzieliście, że film "Efekt Motyla" ma 3 różne zakończenia?

...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vardum: Ja miałem kiedyś tak samo z filmem 1408. Jest to jeden z nich ulubionych filmów i zawsze widziałem to samo zakończenie, aż któregoś dnia pobrałem z torrentów inną wersję i zareagowałem tak samo :D
@vardum: oesu dobrze że piszesz, kiedyś rozmawiałam z tatą, że oglądałam ten film i on, że fajny, szczęśliwe zakończenie, a ja takie cooo, przecież się zabił. Dzięki śliczne za post, może bardziej by mi się podobał film, gdyby jednak miał bardziej szczęśliwe zakończenie
powinno byc oficjalne zakończenie. Bo te co producenci wybrali to straszna kupa


@erebeuzet: gdyby jako kinową wersje wybrali zakończenie gdzie bohater popełnia samobójstwo to po premierze przeszłyby fale samobójstw, ludzie są aż tak durni xD

Wcale im sie nie dziwię ze zmienili, poza tym pozostałe trzy zakończenia sa lepsze, bo reżyserskie nie wnosi zupelnie nic a jedynym przesłaniem jest "zabij sie a wszystko bedzie dobrze"

#!$%@? puenta