Wpis z mikrobloga

Zwracam się z głęboką prośbą o pomoc. Otóż. Podejrzewam jakieś malware lub koparkę na swoim kompie.

Objawy:
- raz na dzień otwiera się i w ułamku sekundy zamyka wiersz poleceń,
- wpisując coś w google na chromie wyskakuje mi captcha do zaznaczenia (za każdym razem),
- zegarek na kompie spóźnia się 10 minut,
- procesor delikatnie cieplejszy niż powinien być ale to może nie mieć związku, bo tak jest od zawsze.

Captcha występuje już od jakiegoś czasu, zegarek i wiersz dopiero od niedawna.

Generalnie skanowałem już chyba wszystkim: Malwarebytes, Defenderem i jeszcze kilkoma polecanymi programami do malwade, adware itp. Żaden z tych programów nie pokazuje żadnego zagrożenia.

Może się mylę, ale wydaje mi się to dość oczywiste, że coś na kompie jest. Nie mam pojęcia czy to jakaś koparka czy coś. Doradźcie proszę co jeszcze można zrobić - format traktuję jako ostateczność, bo nie dość, że cały pulpit mam w chmurze to jeszcze jest to po prostu za dużo roboty.

#informatyka #wirus #komputery #pomocy
  • 12
@roti: Na początku zaopatrz się w RKilla, powinien poradzić sobie z zabiciem procesów koparek.
Z koparkami lepiej sobie radzi Zemana Antimalware niż ten co wymieniłeś(doskonały do całej reszty) Przeleć potem jeszcze kompa adwcealenerem.
@roti :P ciekawe. Format potem instalacja Windowsa jak chcesz możesz dodatkowo jakiegoś Noda32 na 30 dni. Przywracasz dane jak coś będzie zainfekowane to antywirus wykryje chociaż wątpię bo jakbyś miał to teraz były by komunikaty
raz na dzień otwiera się i w ułamku sekundy zamyka wiersz poleceń,


@roti: U mnie też. Równo o północy otwiera i zaraz zamyka. Tyle, że u mnie to MySql ¯\_(ツ)_/¯
FRST


@Matpiotr: To była ironia. Sam zainstalowałem sobie MySql bo używam i codziennie o północy startuje cmd robiący pewnie jakiś backup czy coś w tym stylu.
Ale co do samego tematu to skorzystam z kilku rad na kompach dzieciaków, bo oni instalują sobie różne duperele, a potem marudzą, że komp wolno chodzi.