Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@baidu: masa razy prędkość do kwadratu podzielić na dwa jak dobrze pamiętam z fizyki.
Podstaw sobie teraz pod ten wzór masę pocisku np.9mm i człowieka o masie 80kg Panie mądry.
masa razy prędkość do kwadratu podzielić na dwa jak dobrze pamiętam z fizyki.


@Nie_jestem_tak_madry_jak_Ty: Tylko ze to nie zmienia dalej twojego twierdzenia ze pasazer zmienia sie w pocisk, bo sie nie zmienia.
Czy zdezenie moze byc niebezpieczne dla kierowcy? Moze. Ale czy pasazer zmienia sie w pocisk? Nie, nie zmienia sie. Ani predkosc poczatkowa, ani plastycznosc, ani twardosc, ani nic w ogole sie nie zgadza.
Ogolnie, czy po za testami zdezeniowymi,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@baidu: Widzę, że lubisz czepiać się szczegółów.
No to zaczniemy od mojej wypowiedzi "działa jak pocisk". Oznacza to, że nie zmieni się magicznie w pocisk, i jego gęstość pozostanie ta sama. Na wskutek nagłej utraty prędkości zostanie "wystrzelony" z fotela.
Co do tego czy takie przypadki się zdarzają, szczerze nie wiem, nie śledzę statystyk.
Myślę, że jednak widziałeś nagrania z wypadków drogowych w których osoba nieprzypięta wypada przez przednią szybę samochodu.
Skoro takich filmików jest w internecie wiele, możemy założyć, że prawdopodobieństwo takiego zdarzenia nie jest bliskie zeru.


@Nie_jestem_tak_madry_jak_Ty: Nie, nie musimy tak zakladac, bo prawde mowiac, nigdy nie widzialem nawet jednego przypadku zeby pasazer zabil kierowce przez to ze nie zapial pasow, moze wlasnie dlatego ze przez konstrukcje samochodu i specyfike zderzen, duzo bardziej prawdopodobne jest ze pasazer wyleci przez przednia szybe niz to ze zabije kierowce (z reszta, przy tych
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@baidu: szanuję za szczerą odpowiedź. Jak nie zapomnę zapytam kolegi medyka czy zna takie przypadki, albo słyszał o takich wypadkach.
Widziałem kiedyś filmik w którym dwie kobiety siedziały z tyłu, jedna w pasach druga bez i przy bocznym uderzeniu ta bez pasów jebnela w tą drugą, ale oczywiście przeżyły. Więc ja dalej pozostaję przy swoich założeniach.
To co? Pozdro i dziękuję za dyskusję.
Jak nie zapomnę zapytam kolegi medyka czy zna takie przypadki, albo słyszał o takich wypadkach.


@Nie_jestem_tak_madry_jak_Ty: Jakbys sie dowiedzial o takim przypadku to chetnie tez bym go poznal. Bycmoze to tez dobry material na znalezisko.

Więc ja dalej pozostaję przy swoich założeniach.

To co? Pozdro i dziękuję za dyskusję.

Takze dziekuje.
Milo dla odmiany na wykop wymieniac komentarze z kims kto nie zaczyna ublizac po 2 czy trzecim poscie w ktorym