Wpis z mikrobloga

Siema.
Dziwna akcja na Facebooku.
Dostałem komunikat że było dziwne logowanie na moje konto z nieznajomego miejsca i pytali się czy to ja. Nadusiłem że to nie ja. Chwilę potem dostałem informację że moje konto zostało zablokowane bo udostępniłem jakąś niecenzuralną fotografię dziecięcą, oczywiście ja tego nie zrobiłem...
Mam konto zablokowane i weryfikują teraz wszystko...
Po co ktoś miałby włamać się na moje konto?
Zmienić szybko hasło do konta bankowego?
#facebook #internet #hakerzy #informatyka
  • 7
@mowilemzewroce: Na szczęście moje hasła które są w wyciekach to nie te same hasła do rzeczy takich jak FB czy Google, bo tam mam unikalne, długie hasła. Ale jak gdzieś jest jakaś gównostronka gdzie hasła nie zmieniłem no to da się je łatwo przejąć. xD
@miskacy: Właśnie, najważniejsze, pobierz sobie jakiegoś antywirusa, najlepiej malwarebytes, albo ten wbudowany windowskowki jak masz 10 i przeskanuj cały komputer, potem możesz to wywalić, ale jak siedzi jakieś gówno w plikach to raczej to wykryje
@miskacy: to mi nie odpisuj już na wiadomości, a zmieniaj co ważniejsze, zakładaj 2fa, usuń wszystkie bezpieczne sesje, odepnij karty i inne płatności które masz podłączone do konta, nawet jeśli myślisz że tego nie masz, a masz gmaila, to sprawdź google pay ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ja trzymam kciuki że nic więcej Ci nie wykradną xD
@mowilemzewroce
Dostali się przez maila k****.

Pozmieniałem hasła na google i innych rzeczach.
Na szczęście na mailu nie mam ważnych rzeczy.

Jedynie Facebook i Instagram strzeliło, a może to i dobrze... Skończę z social media...