Wpis z mikrobloga

Mirki niedługo mój #niebieskipasek kończy 30lvl, z tej okazji chciałam mu kupić jako prezent konsolę bo nigdy nie grał a wiem że by chciał. I tutaj pytanie do Was, bo przeczytałam multum stron o konsolach i porównaniach i dalej nie wiem - co lepsze: XBOX czy PS4?
Oczekiwania z mojej strony: grafika nie jest najważniejsza, ceny gier żeby nie były za wysokie, może żeby dziecko też mogło w coś pograć typu jakieś tańce (mamy dziecko lvl 3).
Mąż grywał na kompie w GTA, CSa itp. Cena nie jest najważniejsza.
#konsole #xbox #ps4

Co lepsze?

  • XBOX 54.3% (102)
  • PS4 45.7% (86)

Oddanych głosów: 188

  • 22
@Melisandre: Xbox Series X lub tańszy S jeżeli grafika nie jest najważniejsza. Kosztuje śmieszne pieniądze a z abonamentem Xbox Game Pass który na start można mieć tanio (ja zapłaciłem 180zł za 15miesiecy) ma się gry za darmo, całą bibliotekę gier.
@Norek00: Interakcje ruchową w sensie ze będzie biegał do sklepu po paluszki do kontrolera?
@Melisandre
Jak szukasz konsoli pod aktywności ruchowe to nintendo Switch ma sporo takowych i specjalne akcesorium o nazwie ring fit, poza tym jest jeszcze opcja dowolna konsola + gra just dance.
Imo jak chcesz mu zrobić prezent to słabo patrzeć pod katem tego ze od razu będzie pod zabawkę dla dziecka bo to wtedy żaden prezent ale
@Melisandre: Jeśli dotychczas grywal na PC, a teraz głównie casualowo podchodzi do grania, bez sporej liczby znajomych którzy również grają na danym sprzęcie, to Xbox lepiej spełni rolę zabawki która się spodoba. Do kontrolera kup dwie pary baterii które można ładować, trzymają dłużej niż w padzie z ps, oczywiście jeśli ma się dwa pady to problem w ps nie występuje ale doraźnie wolę baterie które mogę wymienić w 10 sekund. Plusem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Melisandre: ale jaki Xbox? Jeśli chodzi o Series S to nie ma aktualnie lepszej konsoli z takim stosunkiem cena - jakość. PS4 to poprzednia generacja, która już wtedy średnio sobie radziła w niektórych grach, a i w dzisiejszych czasach brak opcji płynnego przełączania między aplikacjami lub ich "zamrażania" potrafi nieźle frustrować. Microsoft oferuje dodatkowo coś takiego jak Game Pass co jest właściwie Netflixem dla graczy. Ogromna biblioteka z której każdy wybierze
@Melisandre Xbox Series X lub PS5 i będzie zadowolony
Jak tanie granie to lepszą opcją jest Xbox ze względu na Game Passa i możliwość zakupu gierek w innych krajach
Poza tym obie konsole mają to samo poza kilkoma fajnymi gierkami z obydwu stron
A jak tańce to Just Dance albo Wii/PS3/X360 xD Obecnie nie ma gierek z kontrolerami ruchowymi itd, więc lvl 3 się nie pobawi