Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dawid131: szukajac dluzej widze wlasnie, ze trzeba szukac Bauer, CCM lub wlasnie Tempish (ciekawe czy sie szybko tępią ( ͡° ͜ʖ ͡°)) w sklepie stacjonarnym (przymierzyc, naostrzyc, dokupic sznurowki woskowane)
@n_____S: przymierz w stacjonarnym, do freestyle za 500 raczej nei dadzą rady, chyba że na samym początku żeby złapać zajawkę, ccm i bauer to wiodące marki w tych czasach jeśli chodzi o lepsze, hokejowe łyżwy
@BenekTG: @waruznrt: @dawid131: przymierzałem w stacjonarnym (Bauer rozmiar 9.0, szerokość R) i były wygodne po bokach jak się stało, ale trochę za długie (w niezawiązanych noga chodzi przód-tył o jakieś 0,5 cm). Na lodowisku niestety zaczęły boleć po bokach (od zewnętrznej strony, w obydwu łyżwach). Co to oznacza? Rozmiar 8 był za mały, bo duży palec dotykał czubka. Powinienem kupić 8,5 o szerokości większej niż R (to chyba jest
@n_____S: w lepszych sklepach sportrebel mają teraz skaner do stóp, byś dokładnie wiedział jaka masz tegosc stopy i rozmiar. Trochę luzu przód tył musi być.
Czy stopa boli w nowych łyżwach - to zależy ale zwykle tak, sproboj na razie trochę luźniej wiązać i kombinuj ze skarpetami, grubsze, cieńsze etc. Dużo osób jeździ w bardzo grubych, a mi np najlepiej się jeździ w takich mega cienkich.
Z oddaniem używanych może być
@waruznrt: byłem właśnie w sportrebel i skanowałem. Wyszedł rozmiar 43, a łyżwy mam 9 cali (44,5?) O tęgości nic nie usłyszałem. Pojadę i zobaczę co się da zrobić
Chyba powinni Ci sprzedać to co wyszło że skanowania..

@waruznrt: 43 (8 US) mnie cisnęło po bokach zewnętrznych + palec lekko dotykał czubka. 44.5 (9 US) nie cisnęły (albo mi się wydawało) i zaczęły dopiero na ślizgawce pod większym obciążeniem. Na kartonie łyżew jest napisane "R" (regular pewnie).
@waruznrt:

przeskok o1,5 rozmiaru to sporo

takie są rozmiary dziwne w tych tańszych (500 zł, model X-LP) Bauerach - 8 i 9, bez 8,5. No i jest tylko szerokość R.
Mówił, że jest luz wzdłużny, ale w granicach normy (0,5-1,0 cm). W sklepie łyżwy poszły do piecyka, po czym je założyłem na kilka minut. W prawym ucisk jakby odpuścił, ale w lewym jeszcze czułem, więc łyżwa lewa była rozciągana w punkcie,
@D1xoxoxo: Bauer X-LP, ale przymierzałem też inne i również mnie uwierało (nie w kostce, tylko z boku stopy (zewnętrzna strona), na dole, przy wkładce) - w X-LP najmniej, w porównaniu do poprzednich modeli
@D1xoxoxo: nie wiem jakie masz podbicie stopy, ale wypróbuj jakieś bauery z serii supreme, one maja srednie podbicie czyli takie jak stopa powinna mieć. Zasada jest taka, ze model xt ma te wybrzuszenie najniżej, nexus najwyżej i supreme pomiędzy wiec jeśli rozmiar R był okej w szerokości to naczęściej zdarza się pobicie stopy jak w supreme aczkolwiek moje podbicie jest z modelu supreme, a mam rozmiar EE, aktualne jezdze na zeszłorocznych