Wpis z mikrobloga

#motocykle

Cześć. Jakiś czas temu zadałem na wykopie pytanie o miejsce zrzeszające motocyklistów chcących pomóc itp. Dowiedziałem się, że fora umierają i jedynie co to wypok albo FB. FB nie lubie, więc oto jestem.
Dopiero zaczynam tą przygodę, robię papiery, nie mam nic jeszcze, niemniej jestem osobą która lubi .. wiedzieć i się przygotować, to też już się rozglądam.
Pierwsze z pytań, a chyba też takie najbardziej czlowieka nakręcające to.. jaki motocykl?
Już spieszę ze sprecyzowaniem. Ogólnie to prawko robię bo jestem mega zajarany sporsterami czy v-rodami od HD, ale to nie jest dobry motocykl ani do miasta ani na początek, więc po ochłonięciu przeszukałem co jest i znalazłem, że najrozsądniej będzie mi zacząć od nakeda, albo turystyka. Lubię jak jest wygodnie.
Jako, ze to pierwsze moto to też ograniczam budżet (raczej uczymy się na tańszym, nie jakimś najlepszym sprzęcie). Tak 10-12k zł. Pojemność to koło 600ccm
Spodobały mi się honda hornet, albo też yamaha fazer s2.
No i tu pojawia się problem taki, ze mam 190cm/90kg wzrostu. Czy te moto będą dobre na wysokiego typa (z moimi kolanami i plecami już nie jest jakoś turbo dobrze) czy będę też cierpiał po przejechaniu 100km? (Trasa do domu już ma 150, więc od czasu do czasu chciałbym przejechać się trochę). Dodatkowo przy takim wzroście trochę też jak żagiel sie działa (czuję to już na rowerze dosyc dobrze). Co polecacie w takich ograniczeniach
  • 30
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: Bandzior w jakiejkolwiek wersji (N czy z Owiewką) będzie pewnie dobrym wyborem (oczywiście 600-650 nie mówię o litrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ładne i świetne moto, i nie do zajechania.
Honda CBF w wersji z owiewką? Którą notabene, gdyby nie to, że gość mi sprzątnął sprzed nosa, to już miałem jechać oglądać, i sam był bym właścicielem takowej w tym momencie.
Co tam jeszcze można
  • Odpowiedz
@bary94pl: Gdyby chodziło o to, żeby brać co mi się podoba to już bym miał wybór z głowy :D Niemniej nastraszył mnie ziomek, który ma xj6n'a i mówi że po dłuższej trasie jest obolały, a jest trochę niższy niż ja
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LordRoyalshot: każdy golas po dłuższej jeździe będzie powodował zmęczenie. Zaproponowałem gsx650f bo to bandit z dużymi owiewkami ale za razem jest inna pozycja. Cenowo akurat. No i wygląda nowocześnie.
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: Osobiście sam mam prawie pod 1,90m wzrostu, i jeździłem Banditem 600 w wersji S. No i w zasadzie poza tym, że po 100km potrafiło dupsko już solidnie boleć, to sama pozycja dla mnie była mega wygodna i nawet powiedziałbym, że odprężająca, plecy nigdy mnie nie bolały. Na moim obecnym moto dupsko też boli i tego się chyba nie da uniknąć podczas jakiejś dłuższej trasy, ale sama pozycja dla mnie jest
  • Odpowiedz
  • 1
@LordRoyalshot w kwestii turystyka - popatrz na Suzuki V-Strom 650, w tym budżecie (lubciut większym) Kupisz coś z pierwszych lat produkcji. Moto tanie w eksploatacji, wybacza sporo błędów, nie psujące się. W mieście daje radę. To moje pierwsze duże moto po chińskiej 125 i jestem bardzo zadowolony. Dużych przebiegów też nie ma co się bać, oczywiście o ile Moto jest zadbany. Wygodny, a masa akcesoriów dostępnych (np. Szyb) jest duża
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: Ja jak szukałem pierwsze moto tez sporo pytałem i ile ludzi tyle opinii. Ja ci powiem jedną radę KUP OCZAMI czyli to co ci się podoba nie zwracaj uwagi na to co inni mówią bo to będzie twoje moto i tobie ma się przede wszystkim podobać a jak ci się będzie podobać to inne rzeczy się nie liczą. Druga sprawa to że gusta się zmieniają i to co ci się
  • Odpowiedz
@zlozlo: no tak tak, to rozumiem i też tak uważam. Niemniej szukam porad odnośnie swojego wzrostu. Nie chcę się męczyć na ładniej maszynie :S wolę już mieć trochę brzydszą ale się mieścić
  • Odpowiedz
  • 0
@LordRoyalshot mam 186 i to czy będę pasował do Moto nigdy nawet mi nie przeszło na myśl, ostatnio miałem na 2 tygodnie hondę monkey od kolegi i jeździło mi sie extra i miałem gdzieś że ktoś się będzie że mnie śmiał lub powie że to nie mój rozmiar
  • Odpowiedz
@zlozlo: nie nie, to źle się zrozumieliśmy. W nosie wygląd trochę. Nie chcę uszu kolanami zatykać po prostu. Mam już poszargane trochę plecy i nie chcę im więcej dowalać nieergonomiczną pozycją :D
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: Mam 2m wzrostu i ponad 100kg wagi. W listopadzie zdałem prawko na A. Im wyżej tym mniejszy wybór, dlatego zostały mi tylko turystyki. Teoretycznie (patrzac na cycle-ergo) pasowało sporo ale jak juz usiadziesz na moto to bardzo szybko sie to weryfikuje. Polecam testowac (chociazby usiąść) w pełnym ubraniu moto- nie dresiki albo szorty. Ja skupiam sie na Yamaha Super Tenere albo BMW 1200GS.
  • Odpowiedz
Wy przeczytaliście w ogóle co napisał OP? Gość ma już jakieś problemy z kolanami i kręgosłupem, a Wy chłopu 190cm polecacie jakieś F4i, czy GSX-y?
@LordRoyalshot potrzebujesz czegoś z możliwie neutralną pozycją, jakiegoś nakeda pokroju GSF, CBF, czy FZ6, a żeby jeszcze kolanom dać więcej luzu, najlepiej idź w stronę motocykli pokroju V-Strom, Pegaso, Versys.
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: Ja widocznie Cię rozumiem, bo samemu mam problemy z lewym kolanem i niedawno wyszło, że mam przepuklinę międzykręgową w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Z tego też powodu sam biję się z myślami, sprzedaży Sprinta i wymiany go na V-Stroma 650, albo jak fundusze pozwolą, na Tigera 800, albo BMW F800GS bo Sprint, pomimo że nie ma wcale jakiejś agresywnej pozycji, jednak moje plecy i kolana po dłuższej trasie mają do mnie
  • Odpowiedz