Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jestem etatowcem całe życie ale wygląda na to, że trzeba się w końcu podatkami zainteresować bo ujom za grosz nie ufam.

Znalazłem tabelkę z ulgami kl średnia picrel. Zakładając że ona jest ok to czy dobrze kombinuję w następującej hipotetycznej sytuacji?

W styczniu zarobiłem 6k brutto. Dostanę przelew o 20 PLN wyższy bo naliczy mi się ulga z automatu. Pracodawca ma dobry humor i podnosi od lutego pensje do 60k brutto. To się nie łapie na ulgę także dostaje przelewy bez ulg. Na koniec roku niestety przekraczam te 130k rocznie. Muszę zwrócić 20 PLN.

Chodzi tylko o wpływ tej ulgi przy braku z rezygnacji z niej.

#podatki #nowylad #kiciochpyta
neologic - Jestem etatowcem całe życie ale wygląda na to, że trzeba się w końcu podat...

źródło: comment_1641398865e3DSaPSVH82dIkk4LIK4zN.jpg

Pobierz
  • 8
@neologic jest tyle debilizmu wokół. Czytacie jakieś #!$%@? tabelki z der Onet, jakieś pajace nie mają pojęcia jak a przeliczają potem wrzucają to na internetu, reszta się #!$%@? nakręca. No poprostu dramat, a wystarczy wejść #!$%@? na kalkulator rządowy, i wszystko się wyjaśnia

https://www.podatki.gov.pl/polski-lad/kwota-wolna-polski-lad/kalkulator-wynagrodzen-polski-lad/

Weź #!$%@? jeden z drugim wyjdź, wpisz sobie swoje wynagrodzenia i zamknijcie w końcu japy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bleiddwn: ok. Dzięki. Właśnie na portalach sam hejt a moim zdaniem strasznie zaciemniają i demonizują sprawę. Jakieś tysięczne niedopłaty grożą jeżeli jesteś w środku widełek przez pół roku a finalnie niedoskakujesz /przeskakujesz widełki.
Przy 6-7k miesięcznie te ulgi nie są jakieś wielkie. Mówimy raczej o setkach. Na internecie jest teraz wysyp kalkulatorów i można przeliczyć ile jest z ulgą a ile bez.
@neologic demonizują kadry. Im więcej złoży oświadczenie tym mniej problemów bo nie trzeba tego przeliczać ręcznie(programy pewnie nie gotowe)

Różnica pomiędzy odliczeniem miesięcznym a rocznym to w 99% będziesz maks 500zl i może być w jednak lub w drugą stronę. Nie raz się zdarzyło że nas koniec roku coś trzeba było spłacić albo bym zwrot a lepiej chyba dostać kasę wcześniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bleiddwn: właśnie to do mnie nie docierało że jak jesteś przy którejś granicy to i ulga proporcjonalnie mała czyli przy przekroczeniu mała niedopłata. Wszystko już jasne. Dziękuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zibizz1: dzięki. Tak jak koledze wyżej odpisałem. Proporcjonalność ulgi mi umknęła. Jakby ktoś 11x190 ulgi zebrał to żeby to stracić musiałby dostać taki strzał, że i tak miałby w tą niedopłatę wbite. A przy granicach to i dopłaty skrajnie małe. Dzięki