Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy #cbd działa? Miewam problemy z zaśnięciem, a już na pewno z jakością snu. Kupiłem swego czasu olejek cbd 30% 3600mg. Stosowałem przez 2-3 tygodnie zakraplając zgodnie z zaleceniami. Zero efektów. Podnosiłem dawkę, aż do całej pipety, nadal nic. To aż taka marketingowa bujda? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 17
  • Odpowiedz
@aloucie: co ma działać, czasami jak widzę ile płacicie za to cbd, to smiechu warte XD
Otwórz torebkę herbaty, skręć lolka i na jedno ci wyjdzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@aloucie: Raczej nie działa doraźnie. Jest inhibitorem FAAH- to enzym rozkładający anandamid. Więc podbija poziom anandamidu, ale oprócz tego jest antagonistą/odwrotnym agonistą CB1. To powinno zupregulować z czasem CB1, więc uwrażliwić organizm na anandamid, tj wyrabia się odwrotna tolerancja.
Oprócz tego bodajże pobudza 5-HT1a/5-HT2a.
  • Odpowiedz
@LucaJune: Anandamid to takie a'la zielsko produkowane przez nasz organizm, działa antydepresyjnie, redukuje toksyczność glutaminianu jak ten jest za wysoko zbijając jego poziom. Jak sobie zepsujesz mózg benzosami czy alkoholem to glutamimnian jest za bardzo podbity i np. wtedy wydziela Ci się anandamid, który pobudza te CB1 i zbija jego poziom żeby mózg się za bardzo nie zepsuł. Do tego redukuje lęki iirc. CBD podbija anandamid, równocześnie blokując receptory, do których
  • Odpowiedz