Wpis z mikrobloga

#lucznictwo #strzelectwo
Cześć,
chciałbym hobbystycznie zacząć strzelać z łuku :) czy jest ktoś kto się na tym zna i mógłby pomóc laikowi? Chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie, czego potrzebuję itd.
Z góry dziękuję za pomoc i będę wdzięczny za wszelki kontakt :)
  • 8
  • Odpowiedz
@el-polacco: Najpowszechniejsza rada jeśli nie jesteś jeszcze na nic zdecydowany: poszukaj klubu/stowarzyszenia w okolicy i podjedź na trening :). Do wyboru masz łucznictwo nowoczesne (bloczkowe lub klasyczne, z osprzętem wspomagającym) oraz łucznictwo tradycyjne, gdzie z kolei możesz korzystać z łuków typu hunter (profilowana rękojeść, podstawka pod strzałę) lub łuków stylizowanych na łuki historyczne (europejskie longbowy lub wschodnie łuki refleksyjne).

Jeżeli interesuje Cię łucznictwo tradycyjne, to będziesz potrzebował łuku o stosunkowo niskim
  • Odpowiedz
@el-polacco:

1. Przede wszystkim łuk nie za mocny na początek. Tak ze 24 do 26 funtów.

2. Unikaj sklepów z militariami i Decathlonów. Sprzęt kup w sklepie typowo łuczniczym, wtedy masz pewność, że będzie to strzelać.

3. Poszukaj w swojej okolicy klubów/grup łuczniczych lub pojedynczych osób. To w sumie powinno być jako punkt 1. ;) Dobre miejsca do szukania znajomych -> forumlucznicze.pl i grupa "Poradnik Łuczniczy" na FB. Możesz też tutaj
  • Odpowiedz
@wjtk123: na wstępie bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc :) planujemy wraz z dziewczyną sobie wrzucić takie hobby weekendowe. Raczej kupimy jakiś prosty zestaw i będziemy się bawić, zobaczymy, jeśli się mega wkręcimy to pomyślimy wtedy o klubie czy grupie. Dzięki za przedstawione łuki, właśnie o to mi chodziło, żeby pooglądać i kupić coś co ktoś poleca, a nie zupełnie na czuja.
  • Odpowiedz
@daedalus_pl: a jak to jest z rozmiarami majdanu i ramion? jak mówiłem, jestem póki co zielony w temacie :) jeśli to odnosi się do wzrotu to mam 185 cm - jaki rozmiar powinienem kupić? Z góry dziękuję :)
  • Odpowiedz
@el-polacco: Dla takiego wzrostu to majdan jak największy (24-25 cali) i ramiona 68" lub 70". Oznaczenia "RH" i "LH" to oczywiście wersje prawo- i leworęczne. Z tym, że w łucznictwie łuk praworęczny to taki, który obsługuje się (nakłada strzałę, napina cięciwę...) prawą ręką, a trzyma w lewej.
  • Odpowiedz