Wpis z mikrobloga

@StaryMadryElf: Słuchaj, mam pytanie odnośnie szczepień dla 5-11. Sam jako rodzic na razie odłożyłem decyzję na później, bo wszystkie dane jakie znalazłem nie zawierały informacji o ilości powikłań i rodzajów po zakażeniu w tej grupie wiekowej z podziałem na istniejące wcześniej jakieś dodatkowe czynniki ryzyka, a bez tego ciężko mi porównywać (a wręcz bez tego wygląda na to, że szczepienie daje większą szansę na nieprzyjemności niż jego brak).
Dotarłeś może do takich danych?
Żeby nie było - dla osób w moim wieku dość łatwo takie rzeczy znaleźć, więc sam zaraz będę się zgłaszał po boostera :)
Pozdrawiam (nie da się wysłać priv)
  • 1
@Mesiash_ten_prawdziwy: Na stronach Państwowego Instytutu zdrowia publicznego masz NOPy. Przejrzałem je dość szczegółowo. Antyszczepionkowcy tym grają, ale zobacz jak to wygląda w PL. Wiele "powikłań" jest z gwiazdką, czyli zupełnie niepowiązane ze szczepieniami. Tam też możesz zobaczyć jak się kształtują NOPy u dzieci. Mogę też Ci odszukać publikacje. Natomiast ja nie analizowałem pod kątem NOPów, bo wiem, że one są dużo mniej prawdopodobne jak powikłania po COVID u dzieci. Zapalenie mięśnia