Wpis z mikrobloga

Wychodzą nowe ciekawe fakty w sprawie Prairie #pdz - teraz już GreenX #grx

Szybkie przypomnienie w uproszczeniu (podkreślam uproszczeniu)

-startup z Australii dostaje zgodę na szukanie i korzystanie ze złóż (za peło)
-znajdują coś, w międzyczasie do władzy dochodzi PiS
-pis robi królika buggsa komuniste - nasze złoża i zabiera Prairie prawa
-Prairie robi not cool bro i zaczyna walkę o odzyskanie
-narod wybrany, w JP Morganie schowany wyczuwa szansę na szekle i finansuje spór
-Prairie składa wniosek do arbitrażu

Co sie wydarzyło:

-w czerwcu rusza zegar dla Polski, ma 5 miesięcy na odpowiedź i argumenty na obronę
-Polska (a na to wygląda przynajmniej) olewa temat i nie odpowiada

-jednakze w BIPie pojawia się zamówienie na wycenę szkód, gdzie strona polska #!$%@? farmazony i głupoty #!$%@?, że to było niespodziewane i dlatego tajne przez poufne
-spolka jakaś tam dostaje ~20mln klopsu na wycenę, tylko że przetarg jest zamknięty 25.11, czyli po terminie odpowiedzi
-wojakface.jpg

Za wszelkie pomyłki w terminologii przepraszam, jestem marynarzem z rozróżnieniem w terminach giełdowych na poziomie makaka

#gielda
  • 11
  • Odpowiedz
@blazar:

Z góry przepraszam za nieprofesjonalny język i mieszanie pojęć, nie znam się, widzę zielony przycisk to go klikam

Sprawa się cały czas posuwa do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tego co rozumiem:

-Polska złożyła replikę,
-Prairie złożyło korektę pozwu i obniżyło sumę którą chce uzyskać
- czekamy na finalną replikę Polski i następnie wyrok arbitrażu

Oprócz tego:
-GRX zaczęło poszukiwania miedzi na Grenlandii i wrzuca
  • Odpowiedz
@tygrysoffshorowy: O takie streszczenie mi chodziło. Jestem dozgonnie wdzięczny bo zaoszczędziłeś mi sporo czasu, który straciłbym na bankierze wygrzebując wartościowe komentarze. Mój pakiet to 10kilo. Skusił mnie wykres (jest szansa na przebicie lokalnych szczytów), ostatnie info oraz to że faktycznie stosunek zysków do potencjalnych strat jest akceptowalny.
  • Odpowiedz
@blazar:

Ja mam trochę wiecej ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ile w kwestii Grenlandii jestem neutralny skłaniający się w stronę sceptycznego, to w możliwość wygrania z Polską wierzę jak najbardziej.
  • Odpowiedz
@blazar:

Nie wiem czy Cię dalej to interesuje, ale nie mogę wrzucić tego postu na forum Bankiera, więc pospamuje na Wykopie,

Społeczka ładnie wystrzeliła w ciągu dwóch dni

Szybki przegląd co się obecnie może dziać

1) Wyciek info - zdarzało się wielokrotnie i przed newsami był skup przez insiderów
2) Mocny wjazd spekuły - parę dni temu pojawiła się spółdzielnia Obserwatora i zaczęła spamować wszędzie (najbardziej prawdopodobne)
3) Karmienie leszcza (mało
  • Odpowiedz
Narazie jestem poza rynkami bo wg mnie czeka nas jesienna zwała. Co do spółki uważam że trzeba poczekać i odpowiednio się zabezpieczyć wg własnej strategii inwestycyjnej
  • Odpowiedz
Będę wchodził w rynki jak zaczną negatywne info z amerykańskiej gospodarki spływać w nieodległym czasie.
Narazie cash od the king
  • Odpowiedz