Wpis z mikrobloga

Ktoś w sierpniu na tagu #oszczedzanie pisał że warto robić sobie spis wszystkich wydatków.
Jako że jestem team Excel, to od 1 września spisywałem, ile wydaje na poszczególne rzeczy.
W tym roku, nie niesie to za sobą jakiejś specjalnej wartości, jednak porównując ten rok do danych jakie pozyskam w nadchodzącym roku, będe miał możliwośc zobaczenia o ile wiecej mnie co kosztuje.

Więc tak, mieszkam z różową, i kotem. Miasto ~40k mieszkanców. Studiujemy w innych miastach, ja pracuje w jeszcze innym.
Obydwoje jesteśmy freeganami, a to że lubimy mięso w diecie - oszczedamy na warzywach, ale na miesie i przekąskach już nie.
Kot je tylko żarcie z puszki, bez suchej karmy.

Auta używamy głównie na wycieczki do rodziny, czy zakupy, nie jeździmy nim dużo, myśle że koło 400 km miesiecznie (zgadzało by się to z kosztem paliwa, pytanie czy serio nie jest to dużo)

A więc wchodząc szczegółowo w kategorie.

W rachunkach znajdują sie głównie:
Opłaty mieszkaniowe + woda ~500zł miesiecznie
Opłata za internet i telefon ~90 zł
Prąd i gaz - płatny co pół roku, więc nie jest zawarty w opłatach - zesram się pewnie w styczniu, jak mi rachunek przyjdzie - od tego roku grzeje gazem.

Jedzenie:
Na żarcie poza domem, wydajemy średnio 10% wszystkich wydatków na żarcie - obydwoje studiujemy w innym mieście niż mieszkamy, ja jeszcze dojeżdzam do pracy i obydwoje czasem musimy coś poza domem zjeść.

Pierdoły - co tu dużo mówić:
zaczynając od takich rzeczy jak książki, koncząc na czujnikach czadu #pdk czy osłonkach do doniczek.

Auto:
przecietnie na tankowanie wydaje ~100 zł miesiecznie. W grudniu wpadło ubezpieczenie stąd ~600 zł wiecej

W grudniu ogromna kwota, głownie przez Prezenty, inwestycje (nie wiem narazie jak je wpisywać, wiec będe wrzucał jako straty, niezaleznie od zysków), nieprzewidziane wydatki, tatuaż i remont który sobie rózowa wymyśliła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Także w grudniu kwota bez tych powyżej to: ~3 659 - tutaj mocno zawyżyły nam wycieczki i ciuchy

Troche ciekawostek na temat moich danych:




I to w sumie tyle z kluczowych informacji na temat mojego budżetu. Uważam że jest to cenna wiedza, i chętnie porównam te dane, z jakąś inną parą. Albo nawet z singlami.

Prowadźcie budżety i publikujcie je.

//Sortowanie po sumie końcowej malejąco.

Troche #chwalesie

#niewiemjaktootagowac #inwestycje #pieniadze
Pobierz Jednorybek - Ktoś w sierpniu na tagu #oszczedzanie pisał że warto robić sobie spis ws...
źródło: comment_1641217530sdnYTSkVvpFC44RcRheh7b.jpg
  • 5
@Jednorybek: faktycznie przydaloby sie troche komentarza :D
Singiel.
W rachunkach uwzglednilem 2k za projektantke, co defacto powinno byc gdzie indziej.
W jedzeniu jest 800 na fajki i 800 na alko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Jednorybek: no i tam pare bylo jeszcze wydatkow extra na auto (ubezpieczenie i wymiana filtrow, hamulcy, oleje itp) plus w rachunkach 1000 jeszcze oddanego hajsu :)