Wpis z mikrobloga

Cześć Miraski
Chciałem Wam się pochwalić kontrolerem #midi nad którym pracuję.

Jest to fizyczny kontroler do Minimooga Model D, a właściwie do wtyczek VST syntezujących jego brzmienie.

Kontroler jest praktycznie gotowy, pozostało parę ostatnich szlifów, takich jak na przykład metalowy backplate (czy brak wszystkich knobów widoczny na zdjęciu), ale ogólnie konstrukcja wyszła naprawdę świetnie, a działa jeszcze lepiej ( )

Projekt zaczął się jako #diy i miałem go wypuścić jako Open Source Hardware, ale sam nie wiem, bo na opracowanie go poszło sporo kasy w częściach, PCB i mnóstwo roboczogodzin.

Potrzebuję od Was jednakże porady, jak to w ogóle wypuścić. Cenę jaką założyłem za jedną sztukę to $200, ale żeby móc go wydawać w tej cenie, musiałbym od razu wykonać min. 50 sztuk (cena komponentów jest ściśle powiązana z tym, ile ich zamówicie naraz). Myślałem nad Kickstartem, ale do tego potrzeba od razu mieć zbudowaną bazę osób które projekt wesprą (a może się mylę), dlatego też założyłem Instagrama, ale zdobywanie realnych obserwatorów idzie dość ciężko.
Nie myślałem o wsparciu żadnych inwestorów, bo nie mam z tym doświadczenia, do tego jest to mój pierwszy projekt komercyjnie dostępny.

Druga rzecz jakiej od Was potrzebuję, to powiedzenie mi czy to w ogóle ma sens. Póki co 90% osób (znajomi muzycy + ludzie z grup o syntezatorach na FB), mówią że tak, sam też tak uważam (inaczej bym nie spędził niezliczonej ilości godzin nad projektowaniem tego :D). Podczas korzystania z Mini V od Arturii, niesamowicie mnie wkurzało to, że mam tylko 8 knobów w swoim M32, a VST ma 27 pokręteł i 17 przełączników, odkąd bawię się na tym sprzęcie, zmiana nastaw to przyjemność.

#tworzeniemuzyki #tworczoscwlasna
#elektronika #syntezatory #chwalesie
Atariauke - Cześć Miraski
Chciałem Wam się pochwalić kontrolerem #MIDI nad którym pr...

źródło: comment_1641217761Pwk2RBIUvUVf1tuyUtu3tC.jpg

Pobierz
  • 25
@Atariauke gruba rzecz. Czym to jest zasilane? Jak 230V do magistrali to musisz mieć certyfikację aby legalnie sprzedawac. A co z prawem patentowym? Wprowadzenie takiego urządzenia na rynek to spora operacja i spore koszty.

Samo urządzenie wygląda świetnie. Na chwilę obecną poszukałbym inwestora albo działał na szaro.
Jak 230V do magistrali to musisz mieć certyfikację aby legalnie sprzedawac.


@maciekfloyd: sposób zasilania nie ma na to wpływu (ma za to wpływ na zakres badań). Żeby legalnie wprowadzić urządzenie do obrotu na terenie EU @Atariauke musi wystawić deklarację CE. Teraz zostaje kwestia czy wystawi deklarację w ciemno, czy jednak zrobi badania w labie. Koszt kompletu badań EMC + Safety wyjdzie teraz pewnie w okolicy 20kPLN.

Na miejscu @Atariauke zrobiłbym minimum
@maciekfloyd: certyfikacje też są problemami, dużo osób to omija przez sprzedawanie urządzeń jako butikowe (dość popularne wśród efektów gitarowych etc.)
Zasilanie i komunikacja po USB

@maciekfloyd: prawda? Miał to być mały projekt który sobie chciałem dłubać a potem niechlujnie wrzucić na Github, przerodziło się w fizyczne urządzenie wielkości klawiatury, które swoje waży i fajnie wyglada :D
@zetisdead jeżeli wpinasz coś do sieci musisz mieć test HV zawarty w procesie produkcji oraz potwierdzenie bezpieczeństwa w instytucie jak dekra czy czyms podobnym. Tak przynajmniej wiem z doświadczenia zawodowego.
Potrzebuję od Was jednakże porady, jak to w ogóle wypuścić. Cenę jaką założyłem za jedną sztukę to $200, ale żeby móc go wydawać w tej cenie


@Atariauke: to popraw sobie twój plan razy jakieś kilka (naście).
sprzęt sprzedajesz, a nie wydajesz.
gdy sprzęt chcesz sprzedawać na rynek europejski (bo raczej nie produkujesz i sprzedajesz tego w RPA?) to musisz spełnić szereg wymagań. Nikogo nie obchodzi czy to openhardware czy tylko 50szt
@suqmadiq2ama: Widzisz jakieś różnice między Behringerem a moim pomysłem? Myśle że kilkanaście się znajdzie, przede wszystkim inne zastosowanie, to jest oddzielny instrument, mój jest kontrolerem, coś jak keyboard vs klawiatura sterująca. Plus ludzie są bardzo uprzedzeni do Behringera. Plus, poza funkcjonalnością totalnie inny design.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atariauke: Jedno co mogę doradzić, to unikaj zamawiania płytek w Chinach i sprzedaży tam gotowego urządzenia, żebyś po 3 miesiącach sprzedaży nie znalazł swojego urządzenia na Ali, takie przypadki znam akurat z świata retrogaming
@suqmadiq2ama: Widzisz jakieś różnice między Behringerem a moim pomysłem? Myśle że kilkanaście się znajdzie, przede wszystkim inne zastosowanie, to jest oddzielny instrument, mój jest kontrolerem, coś jak keyboard vs klawiatura sterująca. Plus ludzie są bardzo uprzedzeni do Behringera. Plus, poza funkcjonalnością totalnie inny design.


@Atariauke: no widze różnice, takich kontrolerów jest w #!$%@? za grosze, chcesz sprzedać kontroler w cenie syntezatora sprzętowego dlatego że ma taki sam układ pokręteł no
@Atariauke: Sam VST kosztuje 150€ do niego https://www.arturia.com/products/analog-classics/mini-v

W tej cenie masz razem przyzwoity syntezator.

Tu masz z klawiaturą za grosze, wystarczy sobie zmapować pokrętła do vst co zajmuje minute przez midi learn i tyle, twój produkt nie ma żadnego sensu chyba że byś go sprzedał arturii i by dodawali gratis do minimooga vst
suqmadiq2ama - @Atariauke: Sam VST kosztuje 150€ do niego https://www.arturia.com/pro...

źródło: comment_1641236260UqikaOgStP0XEZGc4N7SBA.jpg

Pobierz
@Atariauke: No zobacz sam, wkładam do plecaka z lapkiem i mam fajny zestaw uniwersalny do grania na większości instrumentów wirtualnych. Serio, nie pisze złośliwie że nikt nie kupi. Nie warto w to inwestować dlatego że sprzętowy behringer go zmiata z planszy
suqmadiq2ama - @Atariauke: No zobacz sam, wkładam do plecaka z lapkiem i mam fajny ze...