Wpis z mikrobloga

Cześć Miraski
Chciałem Wam się pochwalić kontrolerem #midi nad którym pracuję.

Jest to fizyczny kontroler do Minimooga Model D, a właściwie do wtyczek VST syntezujących jego brzmienie.

Kontroler jest praktycznie gotowy, pozostało parę ostatnich szlifów, takich jak na przykład metalowy backplate (czy brak wszystkich knobów widoczny na zdjęciu), ale ogólnie konstrukcja wyszła naprawdę świetnie, a działa jeszcze lepiej ( )

Projekt zaczął się jako #diy i miałem go wypuścić jako Open Source Hardware, ale sam nie wiem, bo na opracowanie go poszło sporo kasy w częściach, PCB i mnóstwo roboczogodzin.

Potrzebuję od Was jednakże porady, jak to w ogóle wypuścić. Cenę jaką założyłem za jedną sztukę to $200, ale żeby móc go wydawać w tej cenie, musiałbym od razu wykonać min. 50 sztuk (cena komponentów jest ściśle powiązana z tym, ile ich zamówicie naraz). Myślałem nad Kickstartem, ale do tego potrzeba od razu mieć zbudowaną bazę osób które projekt wesprą (a może się mylę), dlatego też założyłem Instagrama, ale zdobywanie realnych obserwatorów idzie dość ciężko.
Nie myślałem o wsparciu żadnych inwestorów, bo nie mam z tym doświadczenia, do tego jest to mój pierwszy projekt komercyjnie dostępny.

Druga rzecz jakiej od Was potrzebuję, to powiedzenie mi czy to w ogóle ma sens. Póki co 90% osób (znajomi muzycy + ludzie z grup o syntezatorach na FB), mówią że tak, sam też tak uważam (inaczej bym nie spędził niezliczonej ilości godzin nad projektowaniem tego :D). Podczas korzystania z Mini V od Arturii, niesamowicie mnie wkurzało to, że mam tylko 8 knobów w swoim M32, a VST ma 27 pokręteł i 17 przełączników, odkąd bawię się na tym sprzęcie, zmiana nastaw to przyjemność.

#tworzeniemuzyki #tworczoscwlasna
#elektronika #syntezatory #chwalesie
Atariauke - Cześć Miraski
Chciałem Wam się pochwalić kontrolerem #MIDI nad którym pr...

źródło: comment_1641217761Pwk2RBIUvUVf1tuyUtu3tC.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
@suqmadiq2ama: czyli w sumie nie widzisz podstawowej różnicy, nie wiem ile grałeś na minimoogu i innych VST, ale średnio się operuje 27 knobami przez 16 knobow w klawiaturze sterującej ;)
Cieszę się, że MiniLab kosztuje 500PLN, tylko totalnie nie rozumiem co to zmienia w kontekście mojego produktu, ale kłócić się nie zamierzam, po prostu wiem, że nie zrozumiałeś założeń stojących za tym sprzętem, bo są trochę inne niż „dobra to albo
  • Odpowiedz
  • 0
@Atariauke: Jak chcesz zarobić na takich panelach diy to rób samolotowe https://www.opencockpits.com/catalog/overhead-completamente-montado-p-325.html?cPath=86_22_95


@suqmadiq2ama: Akurat w świecie symulatorów też się kręcę, tylko po co robić taki panel skoro możesz kupić taki zestaw jak na zdjęciu i zamiast 3600€ wydasz jakieś 600€? Zobacz jaka oszczędność ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Atariauke - > @Atariauke: Jak chcesz zarobić na takich panelach diy to rób samolotowe...

źródło: comment_1641280698bn8meCNNslIh7ZMvpcZBvC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Atariauke: IMO o wiele większe powodzenie znajdziesz przy sprzedaży dedykowanych programatorów pod retro synthy typu klony serii Roland PG.

https://www.vintagesynth.com/roland/pgs.php

W latach '80tych odchodzono od interfejsów z potencjometrami. Badania rynkowe wtedy wykazywały, że większości klawiszowców do grania wystarczały fabryczne presety. Programatory wyprodukowano w dużo mniejszej ilości, przez co dzisiaj osiągają one wysokie kwoty na eBay'ach, często dorównujace cenom samych parapetów.

Projektowanie uniwersalnych programatorów midi odradzam, tę niszę już dawno zajął Behringer
  • Odpowiedz