Wpis z mikrobloga

nadal mogę wszystko co zwykły ksiądz :)


@xfre: no chyba nie za bardzo, ani spowiedzi ani mszy nie możesz odprawiać. Jezeli ta koleżanka swiadomie poszla do spowiedzi wiedząc o Twojej sytuacji, wtedy ta spowiedź jest nieważna.
  • Odpowiedz
@xfre: czyli olales bycie autentycznym księdzem ale chcesz nadal „korzystać” z możliwości jakie miałeś jako ksiądz? Coś z cyklu mieć ciastko i jeść ciastko? Dla mnie to wyglada ze nie dość ze odrzuciłeś kapłaństwo to jeszcze jaja sobie z niego robisz, trochę słabo moim zdaniem
  • Odpowiedz
@xfre: wiem czym są święcenia kapłańskie. Byłem przekonany, że po odejściu z kapłaństwa Kościół nakłada na taką osobę zawieszenie (niemożność sprawowania sakramentów). Dodatkowo, nie możesz przystępować do Komunii żyjąc w związku po odejściu. Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę i w którym miejscu.

Poza tym mam otwartą drogę do powrotu na łono Kościoła


Powrotu jako kto? Kapłan sprawujący mszę? Co z partnerką/dziećmi?
  • Odpowiedz
@bb89: ja nadal jestem księdzem, tak robię sobie jaja, bo mogę :)
@NieBendePrasowac: a więc tak jak piszesz taka jest prawda, ale są wyjątki od reguły (tak jak ślub kościelny pana Kurskiego).
Jeszcze jedno, nawet jak masz żonę i dzieci to też możesz zostać księdzem! Jest taka droga, ale nie polecam.
Ogólnie biorąc pod uwagę ciemnotę w Polandii nam księżom żyje się dobrze. Na samej górze palma odwala, ale czego
  • Odpowiedz
@inrain88: dziękuję wolę wolność ;)
Co byś powiedział na delegację do psiej dupy za to, że nie jesteś poborcą podatkowym rodem z XIV wiecznej Anglii?
  • Odpowiedz