Wpis z mikrobloga

Na początku października kupiłem #nintendoswitch od allegro. Konsola po kilku użyciach zaczęła sama z siebie szwankować - prawy joycon ładował się lecz pomimo podpiętego ekranu i ładowania pokazywał, że jest odłączony. Nie uderzyłem nią o nic, nie była zalana etc., sprzęt nie był nigdzie noszony, więc podejrzewając wadę produkcyjną odesłałem konsolę z prośbą o ogarnięcie jej w ramach rękojmi. 20 grudnia dostałem info, że odrzucają moją reklamację z powodu podejrzenia uszkodzenia mechanicznego, ale odsyłają sprzęt do dalszej weryfikacji w serwisie (wtf?). Jak wygląda teraz kwestia terminów, bo teoretycznie dali mi odpowiedź przed upływem 14 dni (to, że się z nią nie zgadzam to inna kwestia)? Sprzęt dotarł do nich 8 grudnia, a ja do tej pory nie mam konsoli i cholera raczy wiedzieć ile jeszcze nie będę jej miał...

#reklamacja #allegro #rekojmia #prawokonsumenckie
  • 17
@patrykolos: Kupiłem nówkę ze media expert, po dwóch dniach i moze 5h grania jeden joycon zaciął się na ruchu w prawo. Poszedłem z oddać, chłop mi dał z półki nowe joycony. Powiedział, że czasami się zdarza i wymieniają od ręki.
@h3llord parowałem milion razy, aktualizowałem soft etc. - robiłem wszystko poza przecieraniem styków, bo stwierdziłem, że to debilne skoro konsola nowa i jest gwarancja. Naiwny...
@patrykolos: To nie zazdroszczę, u mnie to wystąpiło też chwilę po kupnie i graniu oraz chyba nieprawidłowym rozłączeniu przez kobietę. Przez 2h z tym się męczyłem aż w końcu opcja z parowaniem załapała - znaczy się oba kontrolery musiałem odpiąć i oba sparować. Jak parowałem tylko ten niewykrywalny - to problem nie ustępował. Od tamtej pory odpukać, ale mam spokój(znaczy jeszcze raz był problem, ale szybciej poszło).
@h3llord: przez cały listopad jej nie dotykałem, w grudniu przed włożeniem do pudełka do wysyłki włączyłem na moment i działało jak trzeba, ale i tak odesłałem. Dock do TV, uchwyty etc. były jeszcze zafoliowane. Jestem pewien, że "serwisant" allegro nawet nie wyjął tego z pudełka tylko od razu machnął odpowiedź, że "uszkodzenie mechaniczne". ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡