Wpis z mikrobloga

Gorąco polecam film "Don't Look Up" ("Nie patrz w górę") wyprodukowany przez Neflixa.

Grają tam m.in. Leo DiCaprio (to ten z "Titanika") i Jennifer Lawrence oraz cała plejada innych gwiazd. Bez większych spoilerów: w stronę Ziemi zmierza spora kometa, która może zakończyć życie i nasz gatunek.

Film jest bardzo subtelny i zniuansowany, ale jasno przekazuje - musimy dbać o siebie nazwajem jako społeczeństwo i o niezwykłe dobrodziejstwo, jakim jest nasza Planeta. Niezależnie od tego, czy chodzi o śmiercionośną pandemię COVID-19, czy globalne ocieplenie.

Przy okazji to arcydzieło (IMO murowany kandydat do Oscara), promuje też inne ważne wartości (w sposób równie subtelny): kapitalizm BAD, Trump BAD, fakenews BAD, bogacze BAD, Republikanie BAD, Biden GOOD, eko GOOD.

Polecam z całego serca.

#koronawirus #film #netflix
Dutch - Gorąco polecam film "Don't Look Up" ("Nie patrz w górę") wyprodukowany przez ...

źródło: comment_1641150473dwYiKFk9PZfVgx53kP31VZ.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dutch: hmm, obejrzałem wczoraj i ten film faktycznie jest całkiem interesujący jako zjawisko, ale w chyba zupełnie niezamierzony (i niedoceniony) sposób.

Jest tam jeden śmieszny zamierzony żart - ten na końcu o dinozaurze który atakuje paniom prezydent. To faktycznie było zabawne. Poza tym pod tym względem nuda.

Poza tym zdaje się że ma to ilustrować głupie podejście prawaków do globalnego ocieplenia - no cóż, kwestia gustu, moim zdaniem wychodzi to raczej żałośnie, za to raczej wbrew intencjom autorów doskonale pasuje do podejścia lewaków (czy też "mainstreamu") do
KEjAf - @Dutch: hmm, obejrzałem wczoraj i ten film faktycznie jest całkiem interesują...
  • Odpowiedz
  • 2
Fajny film ,nigdy nie czytam opinii ponieważ większość ludzi ogląda jakieś gówno w stylu władca pierścieni,trudne sprawy i później ocenia dobre filmy 5/10.Nie jest to arcydzieło ale świetnie się ogląda i to przesłanie filmu idealne do dzisiejszych czasów
  • Odpowiedz
  • 0
Do tej pory zawsze mówiłem że każdy film z di carpio jest zajebisty...do tej pory( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Przy okazji to arcydzieło (IMO murowany kandydat do Oscara), promuje też inne ważne wartości (w sposób równie subtelny): kapitalizm BAD, Trump BAD, fakenews BAD, bogacze BAD, Republikanie BAD, Biden GOOD, eko GOOD.


@Dutch: ale to chyba akurat #!$%@? troszku, bo prezydent USA została przedstawiona jako Demokratka prędzej.
  • Odpowiedz
  • 0
@KEjAf sprytna nadinterpretacja i przekręcenie kilku rzeczy, ale coś w tym jest, w sumie motyw pazernej korporacji kompletnie błędnie zinterpretowałes ale spoko
  • Odpowiedz
@R4vPL: A rozszerzysz myśl?

Jeśli mówisz mi po prostu "nie zgadzam się z tobą", jest to zupełnie bezwartościowa informacja, wiem że wiele osób się ze mną nie zgadza (cokolwiek bym nie powiedział).
Jeśli powiesz dlaczego się ze mną nie zgadzasz, to może się od Ciebie czegoś ciekawego dowiem.
  • Odpowiedz
@SirPsychoSexy:

Prawaki rzucające sarkastyczne komentarze o tym filmie:

W sensie ja? :) A tak się kiedyś z Tobą miło sączyło piwo w 3City brodaczu.

Co się z Tobą stało?
  • Odpowiedz
  • 0
@Sotha

Ten film jest beznadziejny. Postaci płytkie, fabuła denna, nieśmieszny, nieciekawy, bez zwrotów akcji. Papka dla mas, które potrzebują miernego filmu, żeby magicznie odkryć swoje #!$%@? życie na nowo, a potem promować szmirę jako prawdę objawioną.


Czyli coś podobnego do Idiokracji? ;)
  • Odpowiedz
Czyli coś podobnego do Idiokracji? ;)


@Tratak: Nie licząc tego, że Idiokracja to wizja odległej przyszłości, "Don't look up" to mniej więcej czasy obecne.
  • Odpowiedz
@R4vPL: No to jeśli jednak znajdziesz jakąś chwilę to napisz proszę co tam miałeś na myśli.

Jesteś tu raczej aktywnym użytkownikiem, widzę że generalnie masz czas na pisanie komentarzy, zresztą jeśli poświęciłeś go na przeczytanie co ktoś inny napisał, zastanowienie się nad tym i dojście do jakichś wniosków i napisanie że się tym kimś nie zgadzasz, krótkie opisanie dlaczego to już chyba niewielki narzut.

A wiesz, sama informacja że się
  • Odpowiedz