Wpis z mikrobloga

Też macie takie wrażenie, żeby nauczyć się jakiegoś zagadnienia to popularne kursy często są zbyt powierzchowne?

Dla przykładu: e-trapez na analizę na studiach nie wystarczał (może do prostszych zadań na ćwiczeniach), jak szukałem kursu do sieci to model ISO i dużo teorii (ale też często bez wchodzenia w protokoły) ale mało narzędzi do diagnostyki, mało konfigurowania.

Jak znajdywałem slajdy do teorii automatów na ważniaku to potem się okazywało, żeby zrobić ćwiczenia to i tak połowa roku rozkminiała co mówi hindus na yt.
Nawet przy popularniejszych tematach typu języki obiektowe, często nie są jakoś szczególnie omówione paradygmaty, zarządzanie pamięcią, wydajność, itd.

Spora ilość źródeł opisuje temat - nie analizuje po co (i często jak). Teraz miałem temat który mnie zainteresował i po paru stronach z gówno-slajdami to najwięcej się dowiedziałem z topowej odpowiedzi na slacku i archaicznej strony jakiegoś wykładowcy z USA.

#programowanie
  • 4
@Lewo: banalne tematy najlepiej się klikają, nie zapomnij zrobić todo-listy w każdym możliwym języku/technologii. Ja np mam problem z tym, że często brakuje szczegółowego omówienia sposobu działania danej biblioteki. Nie mówię o prostych biblioteczkach tylko np o silnikach typu react/angular, gdzie chciałbym poznać szczegółowy mechanizm działania a nie "wprowadzamy zmiany i one się renderują". Do tego też dokumentacja open-sourcowych projektów to też przedstawienie najbardziej banalnych przykładów.
Jeśli ktoś chce wiedzieć co
@Lewo: bo w kursie nie dasz rady o wszystkim powiedziec to jest tylko podstawa i czasami źle/niedokładnie wyjaśniona/uproszczona. masz dokumentację i książki jak chcesz nurkować głębiej( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spora ilość źródeł opisuje temat - nie analizuje po co (i często jak).


@Lewo: to jest najgorsze, zwłaszcza, jak uczysz się "dobrych" praktyk. Na studiach dowiesz się, że testy są w pyte i tyle. Niestety trzeba dużo praktyki i osobnej nauki, żeby nabrać praktycznej wiedzy
@Init0: wolałbym coś pomiędzy "getting started" a czytaniem RFC :D da się znaleźć ale jest sporo mniej.

@WypadlemZKajaka: ja czasem przy takich frontendowych teoriach patrzę na listy pytań rekrutacyjnych bo zwykle jest o teorii której nie ma wiele w tutkach, nie muszę też czytać całej dokumentacji, tylko takie QA zwykle z ważniejszych rzeczy. ale to jednak douczanie się a nie "biorę jeden kursik i z głowy" :D