Wpis z mikrobloga

@ZaczynamNaZielono: widziałem filmik gdzie gościu rozebrał wyczyścił i nasmarował wentylator od zasilacza tak że pracował lepiej niż nowy, tylko jak zwykle nie powiedział czego użył. No i raczej to bajt nie był, bo gościu się na co dzień starą elektroniką głownie lampową zajmuje.

A co do objawów, to ten twój wyje czy szybko się obraca, bo jak to drugie to znaczy że się karta przegrzewa, bo same wentylatory żadnej inteligencji nie
@wypokowy_expert: kreci sie wolniej niz ten "sprawny" . Gdyby było z nim wszystko ok to powinien krecić sienrównimierniena on wyraźnien"faluje" tak jakby luzów dostał.
I kiedy faluje to szura po radiatorze (albo o obudowę)
Nie mam samego zasilacza teraz zeby polozyc karte na stole i patrzeć o co napier.... ten wentylator. Pewnie pomogłoby spilowanie smigiel
Ale na luzy chyba nie mam recepty :/
@ZaczynamNaZielono: po radiatorze nie ma jak szurać, co najwyżej po tych 3 punkach mocowania, na plastiku pięknie było by widać gdzie jest obtarte.

WD40 to nie jest w ogóle smar, mega opcja to jest zagęszczony smar sylikonowy, a z rzeczy łatwiej dostępny zwykły spray do uszczelek, tylko że efekt szybko minie.
Właśnie do mnie jada 2 wentylatory do gtx970 już miesiąc czekam bo chiny daleko XD. Trochę się naszukałem na allegro nie było odpowiednich na alie jak juz znalazłem takie jak trzeba to mniejszy rozmiar albo mocowanie inne dopiero na ebay znalazlem a ida z chin wiec pewnie jakbym dokładniej alie przeszukał to bym tez tam znalazl. Zmierz sobie rozmiar wentylatora, rodzaj mocowania ( najpopularniejsze to na 3 śrubki Y lub na 4