Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
#dom

Jesteśmy w trakcie zakupu domu, już po podpisaniu umowy kredytowej z bankiem, notariusz pewnie będzie grany w drugiej połowie stycznia. Dom z rynku wtórnego, 2019, rozwód poprzednich właścicieli. W środku cód miód i orzeszki. Nic nie trzeba robić (przynajmniej moim okiem). Na działce trochę tematów jest do zrobienia (brak ogrodzenia frontowego, część ogrodzenia z tyłu działki trzeba zrobić, rynny nie mają odpływu, ogród jest do zaprojektowania, brak schodów frontowych i tarasu z tyłu budynku.

Jakie jeszcze rzeczy chcielibyście sprawdzić? O czym pomyśleć, co zaprojektować?
Oczywiście to gigantyczna zmiana w naszym życiu, której towarzyszy podniecenie, dlatego chciałbym zawczasu przemyśleć jak najwięcej tematów.
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asymilat: obczaj studnie głębinowa, jakieś nawodnienie etc. Ja studnie robiłem przed robieniem ogrodu żeby później nic nie niszczyć, co do odplywow z rynien to schowałem rurę drenarska w ziemię i pociągiem ja do 4 kręgi fi100 w odległości ok 20m od domu, teraz sobie myślę że dobrze by było tam wrzucić jakaś pompe i to wodę wykorzystać ( wszystko ładnie w ziemi schowane) pomysł o dystrybucji pradu na działce ( pod
@Asymilat: niech elektryk (ale taki z uprawnieniami SEP) sprawdzi instalację elektryczną. Wezwij też kominiarza do sprawdzenia ciągu w kominach. Osobiście bym zamontował alarm (ale bez agencji ochrony).
@lizakkk południe Poznania. Wieś. Domek na osiedlu domków jednorodzinnych i bliźniaków. Negocjacja ? Tylko pomarzyć. Musieliśmy się licytować z innymi chętnymi którzy płacili gotówka. Taki rynek niestety ;/ 930k. Działka 950m
Powodzonka
@Asymilat: wyglada na dobry deal. Gratulacje

Patrzę co jakiś czas na ogłoszenia w okolicy, początkowo dopuszczałem kupno starszego domu (> 20 lat). Utwierdzam się ze to bez sensu, technologicznie i pod katem komfortu dużo lepiej się żyje w nowszym