Wpis z mikrobloga

17listopada dostałem wezwanie do stawienia się w zakładzie karnym.Termin stawienia był na 16listopada czyli dostałem spóźnione wezwanie czy w takim przypadku wezwanie jest nieważne?
Nie wstawilem się i teraz czekam na posiedzenie o dozor elektroniczny który jest wyznaczony na 17stycznia.Dowiedzialem się w sądzie że 14grudnia został wydany nakaz doprowadzenia mnie do Zakładu karnego więc złożyłem wniosek o wstrzymanie nakazu doprowadzenia do 17stycznia do posiedzenia o dozór.Teraz jeśli wniosek o wstrzymanie doprowadzenia zostanie odrzucony to czy uda mi się doczekać do 17stycznia czy raczej małe szanse i mnie zawiną?Jeśli jednak uda mi się jakoś przetrwać do 17stycznia przyjdę na posiedzenie o dozor to jak sąd spojrzy na fakt że nie wstawiłem się do Zakładu Karnego na wezwanie kiedy udowodnię im że wezwanie dostałem dzień po terminie wstawienia?
#prawo #wiezienie #dozorelektroniczny #nakazaresztowania #wymiarsprawiedliwosci #sadownictwo #adwokat #prawnik #pomocprawna
  • 25
@Marian777 jeżeli sąd nie wstrzyma wykonania kary, to mogą Cię doprowadzić. Zresztą to, że złożyłeś taki wniosek dla policji nie ma żadnego znaczenia i tak naprawdę w każdej chwili mogą po Ciebie przyjść
@aprile wniosek złożyłem do sądu.Pytanie co jeśli sąd nie wstrzymie kary i na przykład policja mnie nie złapie do 17stycznia a ja zjawię się na posiedzeniu o dozór który jest w sądzie okręgowym to jak oni na to będą patrzeć? wezwanie do odbycia kary przyszło po terminie stawienia się a policja kiedy po mnie przyjedzie może mnie nie zastać.
@Marian777 a dlaczego od razu się nie skontaktowałeś z Sądem? Byłby wyznaczony nowy termin pewnie

Jeżeli będą przesłanki do dozoru elektronicznego, to myślę, że nikt nie będzie patrzył na to, że się do ZK nie stawiłeś, ale to zależy na jakiego sędziego trafisz. I pamiętaj, że policja może Cię nawet z Sądu zgarnąć
@aprile wezwanie do Zakładu karnego dostałem po terminie odrazu poinformowałem o tym adwokata i myślałem że on już wie co robić jak się okazało nic nie zrobił więc na szybko sam wziolem sprawy w swoje ręce.Jesli sąd nie wstrzymie kary albo poprostu nie zdąży rozpatrzeć tego wniosku to co robić siedzieć i czekać aż mnie zgarną? Może jakbym pojechał na urlop na 2tygodnie i przyjechał odrazu na posiedzenie o dozor? Myślę że
@aprile Jesli sąd nie wstrzymie kary albo poprostu nie zdąży rozpatrzeć tego wniosku to co robić siedzieć i czekać aż mnie zgarną?


Nie wiem co Ci doradzić w tej kwestii

Pod sądem napewno nie będą czekać bo nie jestem jeszcze jako poszukiwany ani niema za mną listu gonczego.

Ale sąd rejonowy wie o od Ciebie o terminie posiedzienia w sądzie okręgowym, więc może zawiadomić policję o tym, że możesz się tam pojawić.
@aprile zostały tylko 2tygodnie przyjadą raz nie będzie mnie to będą musieli znowu próbować przyjadą drugi raz albo i trzeci i dopiero wtedy napiszą do sądu że mogę się ukrywać wydaje mi się że jest zbyt mało czasu żeby doszło aż do tego żeby czekali pod sądem na mnie nie chciałbym głupiej sytuacji że przyjadą po.mnie 2dni przed posiedzeniem o dozór bo wtedy mam problem bo z więzienia mogę nie zdążyć poinformować
@Marian777 to tak nie działa, policja ma nakaz doprowadzenia Cię do ZK i może być kilka razy u Ciebie; ich nie interesuje ile się nie stawiłeś i, że zaraz masz posiedzenie, nie będą czekać, bo mają nakaz doprowadzenia. Zazwyczaj próbują ok 1 miesiąca i dopiero po tym czasie wysyłają informację do Sądu, że nie ma Cię pod wskazanym adresem. Przez ten czas próbują Cię zgarnąć. I mówi się "stawić ", a nie
@aprile na apelacji Sędzia sugerował że dozór jak najbardziej mi przysługuje mam mocne karty i nie widział przeciwskazan żeby mi go niedac.Niewiem czy tłumaczenie że wezwanie dostałem po terminie dlatego się nie wstawilem będzie wystarczające bo jakby nie patrzeć termin wstawienia minoł nie z mojej winy.Kiedy odebrałem wezwanie sąd wie więc myślałem że dostanę kolejny bilet jeśli wstawiłbym się dzień po terminie nie przyjeli by mnie
@Marian777 ja nie twierdzę, że Ci się dozór nie należy. Z tego co mi wiadomo, to większość wniosków o dozór jest rozpatrywana pozytywnie. W Twojej sytuacji problemem jest nakaz doprowadzenia. Jedyne co mogę zasugerować, to dzwoń do Sądu codziennie z pytaniem czy Twój wniosek o wstrzymanie kary jest rozpoznany.