Wpis z mikrobloga

#router #tplink #kiciochpyta #komputerowcy

Mirki, mam router TP-Link, model WR740N. Teraz pytania:

1. Wersja oprogramowania jaka była zainstalowana to 3.16.6 Build 130529 Rel.47286n, czyli teoretycznie pochodzi z 29 maja tego roku. Na wielu stronach piszą, żeby zaktualizować oprogramowanie, a na stronie tp-linka jest wersja TL-WR740NV4130513_PL, czyli wychodzi na to, że jest starsza od tej co mam. Prawda to czy nie prawda? Warto aktualizować?

2. Nie wiem czemu, ale nie działa mi praktycznie wi-fi. Telefon/laptop łączy się z routerem, dostaje IP, ale internety nie działają w ogóle. Zdarzało sie tak, ze jak zostawiłem włączone wifi w telefonie na jakiś czas to zaczęło działać, ale teraz już w ogóle nie ma opcji, żeby działało. Miał ktos może podobny problem i znalazł rozwiązanie? Może jakieś alternatywne oprogramowanie pomoże?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trzepaczka: Jeśli od nowości, to raczej mało prawdopodobne, ale możesz spróbować. Po zresetowaniu nie zmieniaj ustawień i zobacz, czy na niezabezpieczonej sieci też tak się dzieje.

Ale na moje oko, to on jest uszkodzony. Jest tez opcja, że adres mac nie pasuje, bo twój dostawca przypisuje klienta do adresu mac, więc wrzuć mu mac na wan z poprzedniego routera/komputera.
  • Odpowiedz