Wpis z mikrobloga

#pocztapolska #dhl Mirki mam problem, koleś nadał mi paczkę tydzień temu w Deutsche Post i pomylił adres (dalej Wrocław, ten sam rejon, ale ulica kawałek dalej). Przesyłka jest nierejestrowana i poszła usługą DHL Packen EU. Czy to u nas rozwozi poczta polska czy DHL? Niby na przesyłce jest nr telefonu, ale przy takiej ekonomicznej usłudze pewnie nikogo to nie obchodzi. Co w takiej sytuacji polecacie zrobić, żeby była szansa dorwać paczkę zanim wróci do adresata, o ile podał dane zwrotne?
mr_infamous - #pocztapolska #dhl Mirki mam problem, koleś nadał mi paczkę tydzień tem...

źródło: comment_1640942198WBheED6u9hnAVIUv0AA6fT.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@pcela a to nie idzie najpierw do jakiegoś punktu odbioru i dopiero potem out? Myślałem, by wypytać w najbliższych żabkach czy innych punktach dhl. Generalnie nie wiem nawet ile taka przesyłka może iść
  • Odpowiedz
@mr_infamous: Przejdź się do Urzędu Pocztowego, który obsługuję daną ulicę, wytłumacz sytuacje. Jeżeli masz numer telefonu ten co na przesyłce i adresowane jest do Ciebie (imię nazwisko na przesyłce) to nie powinno być problemu na tej podstawie przekierować "na twój adres" przesyłki.

Możesz zrobić nawet karteczkę z informacją i prośbą, żeby listonoszowi zostawić na fachu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wtedy, jak listonosz obsługujący daną ulicę będzie wiedział i pamiętał (karteczka) to nie powinien robić problemu, żeby doręczyć.

Ewentualnie jak trafisz na niemiłe panie na okienku, to napisz na kartce prośbę do naczelnika z wyjaśnieniem sytuacji. Możesz takie coś zostawić na okienku również, "pani z okienka" nie powinna mieć problemu z przekazaniem tego wyżej (czasami, jak tak ktoś składa informacje, to bierze 2 egzemplarze, jeden zostawia, drugi prosi żeby podpisać, że odebrała
  • Odpowiedz
Dzięki wszystkim, podszedłem na pocztę i jeszcze nic nie ma, ile taki list może iść ? Wysłane 23.12 po południu, więc liczę, że 24 odpadł całkiem ze względu na święta to mamy, zależy jak licząc, 6-7 dni póki co. Planuję podejść na początku przyszłego tygodnia i jak nadal nic nie będzie to przekierować na obecny adres. Generalnie to strasznie słabe w jaki sposób podpisują swoje usługi, bo niby DHL a jednak DP->
  • Odpowiedz