Wpis z mikrobloga

@Saves: Tylko pojawia się jakiś sukces polskich szachów, zaraz pojawia się ten dyżurny temat.

W szachy gra mniej kobiet, poziom kobiecych szachów jest słabszy, powołano więc kategorie, by promować też szachy w tej kategorii. Kobiety mogą startować w turniejach open albo w turniejach kobiecym. Na tej samej zasadzie robi się turnieje dla juniorów czy dla niewidomych i słabowidzących.

No chyba, że interesuje cię tylko odpowiedź, że baby są głupie
  • Odpowiedz
  • 0
@ajuto00: pytam jak najbardziej poważnie, nie znam się kompletnie. Nie miałem kompletnie pojęcia ze tez mogą startować, myślałem ze z góry narzucona jest płeć która może startować. Ale nadal dziwi ze damskie rozgrywki maja gorszy poziom, szczerze mówiąc ciekawi mnie z czego to wynika. Żeby nie było, żadnej szydercy z mojej strony nie ma. Zwykła ciekawość
  • Odpowiedz
@Saves Judith Polgar jest fenomenem, jedyna kobieta w top 10 szachistów. Dodatkowo pobiła rekord Fischera jako najmłodszy arcymistrz. Swój tytuł utrzymała przez ponad 20 lat
  • Odpowiedz
@Saves: Wg FIDE w szachy na 9 mężczyzn przypada 1 kobieta.
Jest to też kulturowo sport od zawsze kojarzony z mężczyznami.

Ta osobna kategoria stworzona po to by popularyzować ten sport wśród kobiet ale zastanawiam się czy bardziej nie przeszkadza, ponieważ mają trochę mniejszy kontakt z silniejszymi graczami.
  • Odpowiedz
@Saves: po pierwsze szachy to nie sport - nie mówię tego w Twoją stronę - pojawiła się ta głupota w temacie to wyjaśniam. Co, granie CS-a czy pasjansa to też uprawienie sportu ? No #!$%@? nie.

Też miałem problem ze zrozumieniem osobnych kategorii, ale najwyraźniej w kategorii open potrafi się znaleźć wiele typowych wykopków, którzy laskom składają różne dziwne propozycje seksualne. Osobna kategoria dla kobiet sprawia, że zboków nie ma
  • Odpowiedz
@Saves: Czynników wymienia się wiele. Żeby osiągnąć sukces w szachach trzeba poświęcić pół życia na ślęczenie przy szachownicy. Mniej dziewczyn lgnie do szachów, mniej trenują. Fenomen sióstr Polgar pokazał, że ciężki trening może popłacać. Gdyby tak tatusiowie swoim córkom też aplikowali taki trening, co ojciec Polgar, może też więcej byłoby geniuszek szachowych? Ja myślę, że wychowanie ma spory w tym udział.

Po drugie, żeby dziecko zainteresowało się samo z siebie
  • Odpowiedz
@Elitar: No i wszystko jasne, kobiety boją się grać w szachy, bo wśród szachistów jest najwięcej zboków i gwałcicieli xD. Wystarczy spojrzeć na szachistów, nie licząc Magnusa, Kasparova i Fishera. Ale Kasparov jest stary a Fisher nie żyje.
  • Odpowiedz
po pierwsze szachy to nie sport


@Elitar: to sport umysłowy jak brydż sportowy choćby, eot

ale najwyraźniej w kategorii open potrafi się znaleźć wiele typowych wykopków, którzy laskom składają różne dziwne propozycje seksualne


chyba kogoś tutaj mocno poniosła wyobraźnia XDDD
  • Odpowiedz
@ajuto00: no przecież wszystko napisałem, nie trzeba było googlować

@Saves: Logiczne wytłumaczenie to popularyzacja szachów, żeby kobiety też mogły pograć i mieć poczucie zwycięstwa to grają w swoim gronie. Jak polski streamer, który nie ma żadnego tytułu wygrywa z mistrzyniami fide to można sobie wyobrazić jak wyglądałaby gra bez wyodrębnienia kobiet. Jedna, może maks. 2-3 wygrywałyby raz na kilka lat w poważnych turniejach.

Tak samo jak masz jakieś
  • Odpowiedz
@Saves: Z tego co wiem to kategorie są dwie. Dla kobiet i open. I każdy wie, że to te OPEN są bardziej prestiżowe, kobiety same też. Raczej nie są na poziomie mężczyzn to mają osobą kategorię. Ja wiem co Wy zaraz powiecie, że jak to przecież to nie o fizyczność chodzi, że przecież mężczyzna spoza top 100 by je rozpykał. No tak i co z tego xD jest sobie kategoria,
  • Odpowiedz
  • 1
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Bardzo dziękuje, wyjaśniliście mi pewne sprawy. Trochę było tych odpowiedzi wiec nie będę każdego oznaczał. Tak czy siak dziękuje :)
  • Odpowiedz
eot


@ajuto00: Myślisz, że pisząc "eot" nagle zrzucasz prawdę, której się nie da podważyć ? W takim wypadku praca informatyka to też sport. W zasadzie każda praca umysłowa to sport. Wszystko to sport. EOT - wygrałem, koniec dyskusji "haha". Taka sytuacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

chyba kogoś tutaj mocno poniosła wyobraźnia XDDD


Sporo ludzi na wykopie to kretyni i zboczeńcy. Nie ponosi mnie wyobraźnia, bo wystarczy,
  • Odpowiedz