Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z akumulatorkiem.
Jeden sprzęcik zachowywał się niestabilnie (zawieszał przy ładowaniu, bez ładowania po kilkunastu sekundach wyłączał) i po chłopsku doszedłem do wniosku że pewnie coś jest nie tak z baterią albo układem ładowania.
Po rozebraniu okazało się że chyba jednak bateria - jest elegancko spuchnięta ;)
Odłączyłem i wyjąłem, od razu pomogło - tzn. sprzęt przestał się zawieszać.

Nie powiem, akumulator by się przydał - tylko jaki to będzie? Nawet nie wiem jakie to złącze, nie mówiąc o woltażu. Wymiary to 30x30mm (30x35 licząc płytkę z układami).

Jakieś sugestie, czego i jak szukać?

#elektronika #kiciochpyta
enron - Mirki, mam problem z akumulatorkiem.
Jeden sprzęcik zachowywał się niestabil...

źródło: comment_16408858117cq30pBaFtOQ3gQFt7wioO.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
akumulator by się przydał - tylko jaki to będzie?

@enron: Poszukiwania proponowałbym zacząć od sprecyzowania, jaki to "sprzęcik" (marka, model).
No i na razie akumulatora proponowałbym nie wyrzucać, bo w ostateczności - jeśli nie znajdzie się zamiennika - przyda się elektronika widoczna w górnej części akumulatora.
  • Odpowiedz
nie mówiąc o woltażu


@enron: to zwykła pojedyńcza cela li-ion 4,2V
Dobierz cokolwiek co się zmieści i ma tą płytkę co na fotce jest pod taśmą.
  • Odpowiedz
@enron: Przewody i płytkę możesz przelutować to nie jest trudne i może być konieczne, bo układ zamiennika może nie działać prawidłowo z elektroniką zasilanego układu. Szukaj akumulatora po wymiarach, wtyczkę będziesz widział. Napięcie znamionowe standardowo 3.6 albo 3.7V, może być mniej około 3.5 do 4.2V w zależności od stopnia naładowania akumulatora.
  • Odpowiedz
  • 0
@Karbon315: @Bodzias1844: @mp107: OK, my bad - myślałem, że zostanę zganiony że pytam o jakiś ultrastandardowy model baterii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To elektroniczna videoniania, jakaś chińszczyzna, model VB601. Zasilane standardowym zasilaczem miniUSB, 5V 550mA
  • Odpowiedz
@enron: Przelutowanie to banał, ale akumulator należało by najpierw rozładować jeżeli będziesz chciał wymienić elektronikę na fabryczną. Wystarczy zdjąć taśmę kaptonową i odlutować dwie elektrody od płytki. To akurat jest pojedyncze ogniwo, nie bateria więc sprawa będzie prosta. Bateria to zbiór ogniw. Jeżeli połączysz paluszki AA, 2 lub więcej to tworzysz baterię ogniw. Tak samo jest w przypadku akumulatorów, potoczna nazwa bateria jest myląca. Baterią jest np. bateria 9V, która składa
  • Odpowiedz
  • 0
@enron: jak gdzieś ci się wala po szufladach aku od telefonu to też się nada, tylko sobie przelutujesz sam kabel z wtykiem.


@ZaQ_1: tak malutkich aku nie mam :)
  • Odpowiedz