Wpis z mikrobloga

@prawilnik: miałem covid w marcu pozytywny ze smakiem i zapachem i wiele ludzi z mojego otoczenia w tamtym okresie też miało covida razem z brakiem smaku, problemami z zapachami.

Niektórzy tylko smak ale czuli zapach.
Jedna pani miała smak ale wszędzie czuła zapach benzyny.

Od tego nie ma zasady. U mnie wychodzi na to że przed skokiem temperatury mam 2-3 dni przed chorobą całkowitego zmęczenia, pracuję spię, wstaję z bólem gardła
@JavierDaY:Jak jesteś chory po prostu zwolnienie lekarskie, że masz jakąś infekcje. ;) Można mieć inne choroby ;) Naciskaj, że nie masz już kwarantanny i potrzebujesz.
@apo Właśnie mam wrażenie, że niektórzy debilni lekarze o tym zapominają. Co lekarzowi przeszkadzało wystawić skierowanie i dać zwolnienie. Zapychają takim działaniem system POZ, bo pacjent musi mieć dwie wizyty zamiast jednej. O braku leków nawet nie wspominam.
@taktoto: Kolejna kwestia sam RT-PCR to za mało, znam przypadki osób 100% chorych na covid którym 2 testy dały wynik negatywny. ¯\_(ツ)_/¯ Popieram 100% @JavierDaY zostać w domu dla swojego zdrowia i innych ;)

Jak zwykle mały śmietnik prawny. ;) Automatycznie powinno być zdjęte następnego dnia, ale wg. drugiej części przepisu oraz rozporządzenia już nie musisz przebywać na kwarantannie - ale i tak siedź w domu boś chory ;)

https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/prawa-pacjenta/4724385,Kwarantanna-a-negatywny-wynik-testu-na-COVID19.html
@taktoto: @apo: i tak nie będę wychodził bo nie potrzebuje, jedynie interesowało mnie to czy muszę iść do pracy czy nie. Myślałem, ze pracodawca widzi o której godzinie był negatywny i np jeżeli miałbym iść do pracy na 16:00, a wynik byłby negatywny o 10:00, to musiałbym iść do pracy.