Wpis z mikrobloga

Moja babcia jest urabiana metodą na amerykańskiego żołnierza. Jakiś człowiek z fake konta pisze do niej i udaje generała amerykańskiej armii. Konto wielokrotnie zgłaszane do FB, ale nie blokują bo nie widzą żadnego problemu. Zgłaszane za prześladowanie, za oszustwo, za podszywanie się pod inną osobę. FB ma wszystko w 4 literach.

Babci zostało wytłumaczone, że jest to oszustwo, nawet wysyłany był link do strony policji, w której opisują tę metodę i widać podobieństwo w działaniu oszusta mojej babci.

Czy ktoś może mi doradzić co jeszcze mogę zrobić, aby uchronić babcię? Nie wierzy ona rodzinie, która ją przekonuje, że to scam i chcą jej pieniędzy. Prawie doszło do tego, że opłaciła rzekomą paczkę z USA ale na szczęście została powstrzymana w ostatniej chwili. Jakieś pomysły? Bo chyba już tylko zostaje mi pójście z tym na policję
#scam #oszustwo #oszukujo #pomoc #kiciochpyta
  • 3
@worlder: Nie da rady. Jestem w zupełnie innym mieście obecnie a babcia nosi telefon cały czas przy sobie. Piszę z tym oszustem po nocach, a on ją nakłania, żeby mu paczkę opłacała. Rozkochał ją w sobie a ona nie słucha głosu rozsądku
@lilitch123: Policja nic nie zrobi, wszak to fałszywy profil jakiegoś anona, który zapewne w Polsce nigdy nie był, a na fejsbuka policja już nie przyjeżdża.
Może uderzyć do banku? Albo cóż, czekać na "a nie mówiliśmy" i chyba dopiero wtedy się nauczy