Wpis z mikrobloga

KDE Neon czyli stabilne, wysoko customizowalne distro, lepsza od minta dla początkujących


@Jarkendarion: Ta, stabilność KDE... Po za tym KDE jest w #!$%@? nieintuicyjne dla newbie od #!$%@? kiepsko opisanych przełączników i opcji, które nie wiadomo co robią, do tego część z nich dosłownie nie działa. Zabugowany tryb edycji panelów, który łatwo zepsuć no i sypiąca się profilaktycznie raz na jakiś czas proces plasmy.
  • Odpowiedz
@Jarkendarion: dość stabilne przede wszystkim, dawno temu bolączką były stacje dokujące z dwoma monitorami, czasami gnome czy jakiś xfce potrafił się wywalić przy podłączeniu już odpalonego lapka, KDE wtedy właśnie błyszczało.
  • Odpowiedz
@vvertoi: No nie wiem, innterfejs tych gui jest egzotyczny dla newies. KDE czy cinnamon dają uczucie starego komfortu


@Jarkendarion: Przecież gnome to kopia osx z maka, kto miał japko ten ogarnie w minute. Windowsowe gui są #!$%@? bo przypominają najgorszy system ever ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jarkendarion: KDE jest najgorszą opcją dla początkujących, bo wygląda jak windows, ale tak nie działa. Zwykło się mawiać, że za dużo to i świnia nie zeżre i KDE jest tego przykładem - po roku siedzenia na nim nadal gubiłem się w opcjach. Przykład - znajdź refresh w Dolphinie bez dodawania przycisku do belki (nawet dev KDE na jednym ze swoich filmów był zdziwiony jak głęboko zakopano tak podstawową funkcję)

Absolutny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarkendarion: KDE podeszlo mi bardzo, faktycznie można ustawić, żeby to wyglądało jak Windows, na nawet moja mama która tylko z tableta korzystała przesiadką się na tego mojego starego laptopa z nowym KDE. Boli mnie tylko ten KDEWallet, hasła są bardzo upierdliwe, oczywiście zapomniałem jakie tam ustawiłem i nie mogę się połączyć obecnie z Wifi xD Bo żeby wpisać klucz zabezpieczeń wifi muszę najpierw wpisać hasło do KDEWallet - PO CO
  • Odpowiedz
Boli mnie tylko ten KDEWallet, hasła są bardzo upierdliwe, oczywiście zapomniałem jakie tam ustawiłem i nie mogę się połączyć obecnie z Wifi xD Bo żeby wpisać klucz zabezpieczeń wifi muszę najpierw wpisać hasło do KDEWallet - PO CO


@Ropasiak: to ustaw puste hasło w KDEWallet i po krzyku.
  • Odpowiedz