Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@red7000: no co za #!$%@? debil. A sytuacji by nie było jakby człowiek z szarego auta przestrzegał przepisów. Pomogłoby też jakby na wysokości aquaparku dali znak że lewoskręt jest tylko z lewego pasek i pora go zmienić.
@red7000: Pkt 1 tu nie ma nic do rzeczy ale generalnie nie wiem dlaczego w naszym mieście jest mania robienia takich skrzyżowań jak tu zrobiono zamiast zrobić te 100m pełnego pasa, takie rozwiązania jak to tylko bezsensownie i głupio blokują ruch, tak samo na jeszcze bardziej by się przydało na facie
@red7000: ten idiota tym fiatem cipo mogl dawno ustawic sie na tamtym pase ,a stanal jak #!$%@? xD nawet mial z 10 sekund aby wrzucic wsteczny i sie lepiej ustawic
@red7000: największym młotem jest kierowca Tipo. Widzi, że nie da rady wjechać, to stanie i zablokuje ruch, zamiast pojechać prosto i nadłożyć nieco drogi by skręcić w wyznaczonym miejscu. O wciśnięciu się przed wszystkich na przejściu dla pieszych nie wspominam, bo to słabe. Poza tym konkretnym przypadkiem można próbować szczęścia, że na końcu ktoś z lewego pasa nas wpuści - szczególnie jeśli jadący na wprost zrobią miejsce i pierwszy z brzegu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogau: seat nic, kierowca tippo #!$%@? jechał, powinien depnąc i się wepchać. A w pierwszym komentarzu chodziło mi o tego Renault, bo się #!$%@?ł z prawej po chodniku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NuklearnySzpadel: xd, ten z Renault powienenn mieć odebrane prawko, nie dość że wyprzedza z prawej, to jeszcze po chodniku i w dodatku totalnie bez sensu. Najłatwiejszym rozwiązaniem sytuacji było by gdyby kierowca Tippo widząc że jest miejsce depnął i wjechał przez Seata. Najbardziej poprawnie było by gdyby wjechał na lewy pas dużo wcześniej ale jak tam nie jeździ na codzien to jest tam lekki zonk ze znakami.
@NuklearnySzpadel: mnie tam dziwi ta awersja do spokojnego skorygowania trasy
potrzebujesz zmienić pas, to zmieniasz - nie masz miejsca - to czekasz aż będziesz miał miejsce
nie chcecie blokowanych pasów? wpuszczajcie gapowiczów, zapominalskich i przyjezdnych na swój pas. wtedy nie blokują
@BudgetRevolution: a ja widzę - wstrzymywanie ruchu, bo on musi zmienić pas tu i teraz. Gdyby w 13. sekundzie wykazał się jakimkolwiek zdecydowaniem (czyli zwyczajnie wysunął się do przodu i zaczął zjeżdżać na środkowy pas), to spokojnie by wjechał przed Seata. Miejsca miał aż nadto. Najwyżej by na niego zatrąbiono.

Jak dla mnie, jak analizuję nagranie - Seat chciał wpuścić Fiata (w 16. sekundzie widać, że miejsca do Astry zostawił sporo),
@NuklearnySzpadel: No to prawda, mógłby się zmieścić. Ale tego nie zrobił, bo się bał, bo nie był zdecydowany itd. No i dobrze. Lepiej żeby zablokował pas niż żeby przydzwonił w kogoś wykonując manewry których nie jest pewien.
Chwilowo zablokowany 1 pas to żadne wielkie rzeczy, żaden przepis nie został złamany, żadne zagrożenie nie zostało stworzone. Dla mnie git.