Wpis z mikrobloga

Mireczki, z jakich funkcji iOS korzystacie codziennie, tak właściwie bezwiednie, a jakby ich brakło to zostalibyście jak bez ręki? Moje przykłady:
- z przypomnień do organizacji i pamiętanie o właściwie wszystkim,
- trochę kalendarza, choć tu się dopiero staram przekonać, żeby nie wszystko trzymać w przypomnieniach,
- Notatek i wbudowanego tam skanowania do PDF,
- automatycznego zczytywanie QR kodów aparatem,
- minutnika, żeby wyłączał po określonym czasie muzykę np. ze spotify,
ale pewnie jest jeszcze 100 innych spoko ficzerów, o których ja/inni użytkownicy nie mają pojęcia, więc zróbmy tu sami dla siebie zbiór najlepszych rzeczy.

PS. oczywiste oczywistości dla was mogą być dla innych nieznane, więc śmiało piszcie wszystko co przychodzi wam do głowy
#ios #iphone #apple
  • 14
@SprzedamPlusa: - trzęsąc iPadem można cofać poprzednią akcje, podobnie iPhone ale też pukając trzema palcami. Powinien powiadomić sprzęt ;)
- pukając górną Belkę można przewinąć do góry
- dotykając dłużej ekran ze zdjęciem można podglądać LIVE zdjęcia
- do docka można wkładać więcej niż jedną apkę jako grupę, zrób grupę na ekranie i później przenieś na dock
- jeśli masz coś do przepisania na żywo i wejdziesz z np. Safari i
@AsymmetricGentleman: To potrząsanie można włączyć/wyłączyć w ustawieniach; tak samo stukanie 2/3 razy w tył może mieć różne akcje, też się to ustawia.
Z tym przepisywaniem na żywo to tylko korzystałem z np. kodów z banku co jakiś SMS przychodzą, że same się pola uzupełniają w wielu przypadkach
Kopiowanie tekstu ze zdjęć nie robiąc zdjęć - genialna opcja. Kopiowanie tekstu z różnych obrazków, zdjęć już zrobionych. Apple pay, wspólny schowek z macbookiem (jest sporo sytuacji gdzie chcę coś skopiować z telefonu na maca czy w drugą stronę), ukrywanie email (można robić aliasy do konta email w razie wycieku usuwasz alias i nie mają towjego głównego adresu), pęk kluczy, wylaczenie śledzenia w aplikacjach