Wpis z mikrobloga

@md5sum Policzy co wyjdzie taniej (zwykle 2x mniejsze, bo duże zasilacze mają ceny jak karty graficzne).
Jak dwa zasilacze to dokupujesz później: adapter na 2 zasilacze psu (są też na 3).
  • Odpowiedz
  • 0
@md5sum A ile chcesz podłączyć gpu? W tym zasilaczu masz 4 tyczki pcie ale w zestawie masz tylko dwa kable do gpu z tego co widzę w opisie.
  • Odpowiedz
No i policz sobie ile W zużywają karty (TDP), bo szkoda by było mieć pożar (seasonic pewnie udźwignie więcej niż ma, ale lepiej mieć spokojną noc/urlop :)
  • Odpowiedz
@md5sum Komplikacji nie ma, poza tym, że masz ten dodatkowy kabelek. Ja mam tak z 3 zasilaczami i działa spokojnie.

No i jak masz 2 PSU to w sumie będziesz miał 4 kabelki do kart graficznych, więc odpadnie Ci dokupowywanie kabla (bo ten 1200 ma pewnie 3, ale to moje gdybanie bo nie wiem jaki rozważałeś).
  • Odpowiedz
  • 1
@Variv: na starej płycie HP mam podpięte 6 kart przez splitter i działa elegancko :)


@md5sum: osobiście brałbym 2x 600W

@cranberry250 Tak. Ale teraz są takie płyty, że nie zawsze mają dużo slotów pcie. O to mi chodziło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@md5sum: procesor bierz najtańszy. Płyta najlepiej żeby miała tyle slotów ile jest kart. Unikaj płyt Gigabyte bo mają problemy z zapamiętaniem ustawień BIOS. Najlepszy wybór moim zdaniem to Asus/ASRock i ewentualnie MSI
  • Odpowiedz
problem w tym ze wiekszosc mobo ma 3x pcie


@md5sum: ASUS PRIME B460-PLUS ma 4 pcie. Plus są dwa sloty na ssd M2, które za pomocą adaptera przekształcasz w port USB do kopania. Więc w sumie na tej płycie możesz bez jakiś rozdzielaczy podłączyć 6 GPU.
  • Odpowiedz