Wpis z mikrobloga

Mirki, wprowadziłem się ostatnio do nowego mieszkania i jest tam zmywarka. Zmywarka ma niestety popsutą szufladkę na detergent i nie zamyka się ona (jest ułamany haczyk, który trzyma szufladę po zamknięciu). Ma ktoś pomysł jak to obejść, żeby używać zmywarki mimo to? Zaklejać jakąś taśmą, czy ki #!$%@?? Nie wiem czy agencja mi to w ogóle naprawi, nie mam za bardzo pomysłów teraz. Jakieś sugestie? Dzięki.

ps. pozdrawiam jedną osobę obserwującą tag #zmywajzwykopem
#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pytanie #kuchnia #gotujzwykopem #zmywarka #agd
  • 18
  • Odpowiedz
@Niedobry: tu nie ma co wrzucać zdjęć, nie zamyka się szufladka i tyle. Nie ma haczyka, który ją trzyma ¯\_(ツ)_/¯
Są na przykład jakieś detergenty, które się leje bezpośrednio do komory jak w pralce? :P
  • Odpowiedz
@Budo: z tego co się orientuję, to możesz równie dobrze wrzucać kapsułkę do środka, bo ta tabletka i tak jest wyrzucana w trakcie mycia chyba. MOGĘ SIĘ MYLIĆ - PROSZE MNIE POPRAWIC JAK COS
  • Odpowiedz
@Budo: Ja bym jeszcze to sprawdził bo zmywarka najpierw opłukuje naczynia, wypompowuje wodę, a następnie zaczyna tryb zmywania. Może warto najpierw poczekać aż opłucze, otworzyć drzwi przerywając pranie, wrzucić kapsułkę i ponownie załączyć.
Przecież ich otoczki rozpuszczają się jak masz nawet mokre ręce.
  • Odpowiedz
@BlackSlip: @lenythenub podobno kiepski pomysł, bo najpierw jest płukanie, które rozpuści tabletkę w koszyku na sztućce za szybko, przed głównym etapem mycia. Tabletka z szufladki wypada po płukaniu. a płukanie powinno być tylko wodą...
  • Odpowiedz
@Budo: tak właściwie to czasami zmywarki mają dwie komory. Jedna na detergent do płukania, który jest uwalniany od razu oraz drugą komorę na detergent do faktycznego mycia.
  • Odpowiedz
@Budo: Zależy od programu. Na tych szybszych programach (do 1.5 godziny) wrzucaj od razu do komory.
Na dłuższych sprawdź po którym odpompowaniu wody woda będzie najcieplejsza i wtedy wrzucaj.
Przy kolejnych zmywaniach ustaw sobie minutnik i będziesz wiedział kiedy wrzucić.
  • Odpowiedz