Wpis z mikrobloga

Mam niewielką wadę wzroku i astygmatyzm i postanowiłem coś z tym zrobić. Z racji wykonywanego zawodu i ogólnego wyglądu raczej nie uśmiecha mi się noszenie okularów więc wolałbym spróbować z soczewkami, z tego co się dowiedziałem powinienem się udać do optometrysty. Lepiej iść do jakiejś przychodni czy bez różnicy i iść normalnie do salonu? Jest jakiś haczyk w takich #groupon czy faktycznie za te 40zl ktoś mi zbada wzrok i dobierze do tego soczewki i nauczy je zakładać itd?
https://www.groupon.pl/deals/soczewki-24-2-4?deal_option=e15d55d9-c4c0-f73f-b12d-f9c7e2a5f94a

No i czy ktoś poleca do kogo się z tym udać we #wroclaw

#soczewki #okulary #okulista #optyk
  • 10
@phaburn: Ciężko będzie pewnie wskoczyć od razu na soczewki. Dla mnie pierwszy raz zeszło chyba z godzinę, żeby to założyć. Powoli było coraz łatwiej i teraz nie mam z tym problemu ale o wiele ciężej się do tego przyzwyczaić niż do okularów.
@fishery jak to po dwoch? Przeciez te soczewki nie wytrzymaja dwoch miesiecy? Kazdy przeciagniety dzien, albo dzien bez dezynfekcji/czyszczenia to powstanie nalotu na soczewce kontaktowej i rogowce. Ta soczewka czysto fizycznie traci swoje wlasciwosci optyczne po miesiacu. Chlopie szkoda oczu. Skonczysz z jakims zapaleniem rogowki, albo zarysowana twardowka. I juz nigdy nie zalozysz komfortowo soczewki. Jak mozna miesieczne nosic dwa miesiace..

Gacie tez zmieniasz po tygodniu bo nie masz odlezyn?
@phaburn lata temu byłem w vision express, zapłaciłem 100zl badanie trwało 5 minut i wykryli jakaś tam wadę.
Potem poszedłem do twojesoczewki, zapłaciłem 49zl i badanie trwało 40 minut. Wykryli astygmatyzm, gdzie w VE nie wykryli.
Dobrali szkła i soczewki, byłem na 2 wizytach później jeszcze mierzyć różne soczewki. Żadnych nie mogę mieć, bo czuję jakby coś mi wpadło do oka, takie uwierające, że nie mogę otworzyć oka na dłużej niż sekundę