Wpis z mikrobloga

@janinapomidor:

Bo legalnie nabyta b--ń jest skrajnie rzadko używana do przestępstw z "ulotnieniem" sprawcy.


nikt nie pytał, pytałem jasno, czy w przypadku zatrzymania osoby która otrzymała b--ń od legalnego posiadacza, można tego legalnego posiadacza pociągnąc do odpowiedzialności. Schemat widze prosty,
  • Odpowiedz
no to z całym szacunkiem, o-------l sie od naszego hobby i od nas, nie jesteś częscią środowiska strzeleckiego.


W dupie mam „środowiska” i „wasze hobby”, ani tego nawet nie komentuję.

To, co komentuję, to dramat prawny jakim jest idea „pozwalania” na posiadanie broni palnej.

Możesz
  • Odpowiedz
@wykopyrek:

Możesz posiadać ciężarówkę 3,5t bez prawa jazdy, zdajesz sobie z tego sprawę? Nawet nią jeździć sobie po obejściu.


możesz wydrukować sobie FGC-9, i strzelać nawet po obejściu, temat zamknięty. Możesz mieć czarnoprochowca, temat
  • Odpowiedz
możesz wydrukować sobie FGC-9, i strzelać nawet po obejściu, temat zamknięty. Możesz mieć czarnoprochowca, temat zamknięty


Ciężarówkę możesz posiadać legalnie. Nawet paliwo do niej.

B--ń palną, ani amunicji do niej… nie.

Czarnoprochowce
  • Odpowiedz
@wykopyrek:

W stronę absurdu (bo lepiej się nie da), czy w stronę rozumu?


Uważasz że rozumem są jakieś oderwane od rzeczywistości bajania o systemie którego nie ma w żadnym kraju? Ja ciągle proponuje rozwiązanie czeskie, i uważam że to jest najlepsze co możemy dostać, za kilkanaście lat gdy będzie coraz więcej strzelców w społeczeństwie. Braku rejestracji nie będzie nigdy, taki mamy klimat.
  • Odpowiedz
Uważasz że rozumem są jakieś oderwane od rzeczywistości bajania o systemie którego nie ma w żadnym kraju?


Możemy w Polsce bezkarnie emitować karcynogeny prosto z węgla przez komin do wentylacji w przedszkolu.
Więc nie mów, że nie da się uchwalić czegoś innego niż w reszcie europy.

Ja ciągle proponuje rozwiązanie czeskie, i uważam że to jest najlepsze co możemy dostać, za kilkanaście lat gdy będzie coraz więcej strzelców w społeczeństwie. Braku rejestracji nie będzie nigdy, taki mamy klimat.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Oo wodze 2 komentarz usuniety .... hehe chca wolnego dostepu do broni, a sami usuwaja komentarze barany i ćwoki

@ShogunSdz: może wypadałoby samemu nie być baranem i ćwokiem () tak innym chętnie przyganiasz-chyba robisz projekcję swojego własnego grubiaństwa i warcholstwa ( _)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jozef-dzierzynski: przecież w stanach taki NICS zawiera dokładnie to o co tak kolega zabiega () na "czarnych listach" znajdują się określone kategorie osób karanych (czasem nawet i niestety za błahe sprawki typu noszenie broni bez licencji czy nieopłacenie mandatu-choć w PL jest podobnie po zmianach z 2011)

Znajdują się tam również osoby, które nie mogą nabywać i trzymać broni ze względu na ubezwłasnowolnienie czy
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShogunSdz: bo właśnie dotyczy mnie najbardziej. Przez takich warchołów co to mają przerośnięte ego i wreszcie mogą się dowartościować, że są kuhwa kimś-bo zrobili dobrze jaśniepanu kumendantowi.

Dzięki takim osobom właśnie ten kraj jest skazany na bycie postsocjalistycznym etatystycznym grajdołem. Bo ci którzy mogliby coś zmienić wolą się "ustawić". No chyba, że znowu przyjdzie taki kryzys, że nawet podstawowe produkty będą na "promesy" ()
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jozef-dzierzynski: właśnie chodzi o to aby nie musiał. Aby pójść zupełnie na przekór obecnym standardom regulacyjnym.

Aby zrozumieć, że rejestracja+centralizacja=represje i konfiskacja. Aż nadto było w historii przykładów tej prawidłowości. Zbyt dużo razy ci co na takich listach ("powiatowych czy wojewódzkich") byli zostali od razu wzięci na muszkę jak przyszło co do czego.
  • Odpowiedz