Wpis z mikrobloga

@PiotrFr nm to dokładnie to samo w dieslu czy benzynie. Siła się nie zmienia. Dłużej będziesz piłował jeden bieg ale sila to siła i nie ma znaczenia jaki masz typ silnika
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: ten tip to już prawie jak DSG chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) zresztą w mocnych dieslach DSG też siedzi, dl501 z tego co pamiętam, tą skrzynie już chyba wszędzie ładują gdzie się da, nawet w r8
@twinzpl: Tak ale w 4.0tfsi już blokuje. Dlatego S8 i RS6 mają tipa.

ten tip to już prawie jak DSG chodzi


Nie. Chodzi lepiej, bo bije biegi tak samo szybko tylko, że zawsze zrobi to co trzeba a DSG już niekoniecznie
@PiotrFr: co do porownania osiagow silnikow o podobnej mocy, benzyna z lepszymi wynikami 0-100 przy normalnej jezdzie moze tracic ze wzgledu na lepsza elastycznosc diesla - natychmiastowy moment ( ͡° ͜ʖ ͡°)

piszesz ze porownujesz benzyne 580nm vs 600nm diesla - jak wyglada porownanie mocy w KM w takim przypadku? 450 vs 300 koni na korzysc benzyny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vosemite: E350 CDI 265Km 620Nm here, dobrze wklepuje w fotel i szybko jeździ ale po dwóch miesiącach przestał robić na mnie takie wrażenie jak zaraz po zakupie ¯\_(ツ)_/¯ nie wiem czym bym musiał jeździć żeby cały czas mnie bawiło chyba jak ktoś wyżej napisał z 500 kunia i 1000 niuta
@p4wl:

oczywiscie ze jest bitdi 240km/500nm


Doczytaj o czym była mowa:

3.0 bitdi

Nie ma 3.0 bitdi z s tronic.

jak wyglada porownanie mocy w KM w takim przypadku? 450 vs 300 koni na korzysc benzyny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Oczywiście, że nie są tej samej mocy. 510 vs 300. Chodziło mi o to, że moment w dieslu to nie to samo bo wbrew temu co mówią
@PiotrFr: no wiec porownujesz dwie rozne rzeczy, dlatego pytalem ;) jest wiecej parametrow wplywajacych na osiagi niz tylko Nm na papierze.

ales pojechal wytlumaczeniem, "moment w dieslu to nie to samo" xD tak, sa rozne charakterystyki benzyny i diesla, nie musisz mi tlumaczyc. Od razu wiadomo ze jest duza roznica w mocy miedzy tymi autami jesli maja porownywalny moment, gdzie sprytnie to probowales ukryc i porownywac osiagi dwoch calkowicie innych silnikow.
@p4wl: niczego nie próbowałem ukryć. Wszyscy mówią, że moc nie ważna tylko moment. A tu był przykład co robi moc. Tak samo 500nm przy 2000obr a 500nm przy 5000obr to zupełnie inny ciąg.
Poza tym diesel ma dłuższe przełożenia co niweluje część przewagi momentu nad benzyną
@PiotrFr: Wez diesla i benzyne o mocy 200km i zobacz co wtedy sie stanie. Kazdy kto mowi ze moc niewazna tylko moment, albo moment niewazny tylko moc jest tlukiem i nie ma pojecia o czym mowi, bo jest wiele istotnych parametrow ktore maja bezposredni wplyw na realne osiagi. A porownywanie benzyny 580 nm vs diesel 600nm dalej uwazam za naciagane ;)
@p4wl: no to co mam porównać? 600nm benzyny i 1000nm diesla?
Oczywiście że jest wiele istotnych czynnikow. Trzeba po prostu mieć dużo momentu przy każdych obrotach i jest git( ͡° ͜ʖ ͡°)