Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad nartami biegowymi, chciałbym spróbować po okolicznych lasach i polach, mieszkam w okolicach Warszawy.
Tylko mam trochę obaw czy po terenach nieprzygotowanych dam radę? czy nie przeszkadzają jakieś gałązki w lesie itp. śniegu nie jest póki co za wiele.
Druga sprawa to chciałbym przed kupnem wypożyczyć i sprawdzić czy mi to podpasuje, do puszczy kampinoskiej mam około 40min autem ale w tygodniu nie dam rady, zostaje mi weekend, natomiast w moich okolicach zostaje chyba tylko decathlon i wtedy mógłbym spróbować nawet po pracy z czołówką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko nie znam się na tym totalnie, co będzie najlepsze dla totalnego laika? jaki rodzaj nart, wiązań itd
#nartybiegowe #narty #biegowki
  • 6
@zimny_blekit: Masz też Park Powsin który jak napada śniegu nadaje się do szusowania. Jeżeli chodzi o narty biegowe dla początkujących - to tylko klasyki. Nie musisz jeździć od razu po torach. Też bym najpierw wypożyczył narty w Decathlonie lub np. jest wypożyczalnia gdzieś na Ursynowie (nazwy nie pamiętam, chyba "Biegówki na Ursynowie"). Jeżeli będziesz decydował się na zakup to narty możesz kupić już od 250 - 300 zł np. w sklepie
@Adam_pasztecik_czwarty: dziękuję za informację, postaram się albo wypożyczyć albo skorzystać ze szkolenia. Styl raczej klasyczny. Z tego co widzę to sporo jest ofert na olx, ale z rozmiarem buta będzie ciężko trafić w cały zestaw. Postaram się wypożyczyć i sprawdzić czy to dla mnie :)