Wpis z mikrobloga

Kiedyś już o tym pisałem, ale warto powtórzyć.

Zauważyliście, że na sugestie, że prawa wyborcze powinni posiadać ludzie, którzy prezentują jakiś poziom intelektualny, materialny czy społeczny, to na takie rozwiązanie oburzają się tylko konserwy i inne prawaki, że to odbieranie im wolności?

#bekazprawakow #neuropa #bekazpisu
  • 13
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: mój pomysł jest taki: Idziesz do lokalu wyborczego i dostajesz kartę do głosowania oraz test. Na teście kilka podstaw z matmy, ekonomii, wos i j. polskiego. Zaznaczasz odp. i głosujesz. Jam masz wynik minimum, to głos się liczy, jak poniżej to nie.
  • Odpowiedz
Zauważyliście, że na sugestie, że prawa wyborcze powinni posiadać ludzie, którzy prezentują jakiś poziom intelektualny, materialny czy społeczny, to na takie rozwiązanie oburzają się tylko konserwy i inne prawaki, że to odbieranie im wolności?


@PrzeKomentator: Jest dokładnie przeciwnie. Prawaki domagają się ograniczenia praw wyborczych. Sam jestem prawakiem i trochę pojęcia o tym posiadam.
Jestem zwolennikiem cenzusu bycia płatnikiem podatku od nieruchomości. Oczywiście budżetówka nie powinna mieć praw wyborczych, ponieważ więcej
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: daleko mi do prawej strony, a uważam że takie wykluczenie grup społecznych sprowadzi ich na margines. Politycy całkowicie oleją takich ludzi w swoich programach tworząc państwo dla osób z prawami wyborczymi, a też średnio wierze w ich empatię do „plebsu”
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Ja bym się też oburzył. Założenie, że inteligentny człowiek podejmie lepszą decyzję za głupszego (w sensie, że ten głupszy bardziej na niej skorzysta), jest dość naiwne. A w przeciwnym wypadku mamy wyzysk.
  • Odpowiedz
@incydent_kakaowy: arystokracja dziedziczna a inteligencja to dwie różne rzeczy. Burżuazja oczywiście wykorzysta władzę w pewnym stopniu dla własnych interesów, ale w przypadku testowania wyborców - grupą głosującą zostaną w zamyśle osoby ponadprzeciętnie inteligentne i co ważne, niekoniecznie bogate
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Pełna zgoda, powinno się też na wybory zabierać paszporty covidowe i zabronić głosować tym, którzy je posiadają. A tak wgl to gratuluję poziomu trollingu, sam się dopiero niedawno domyśliłem;)
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: To jest idiotyzm, taki Kaczyński z Ziobrą by decydowali i liczyły się tylko głosy tych po teologii i KUL

A poza tym, dlaczego inżynier pomp ciepła lepiej się zna na polityce? To co? Tylko po socjologii czy innej politologii by mogli głosować?
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Jo tyż się oburzam, bo ograniczanie praw wyborczych to jest prosta droga do katastrofy - a do bycia prawakiem daleko mi mniej więcej tak samo, jak na #!$%@? Jowisza.
  • Odpowiedz