Wpis z mikrobloga

@Kosmox30: Z racji tego, że Sylwester ma się (siłą rzeczy) tylko raz w roku oraz od lat z tej okazji jest przyzwolenie na używanie materiałów pirotechnicznych to nie widzę powodu by zabraniać komuś wydawać hajs na fajerwerki i petardy jeśli widzi taką potrzebę. Zapewnienie pupilom odpowiednich warunków na ten czas to obowiązek właściciela.
@r__k: Zgodnie z moją wiedzą w lasach raczej mało kto bawi się tam petardami w sylwestra, nie mówiąc o obszarach chronionych gdzie jest to siłą rzeczy zakazane. Jeśli chodzi o miasta to sądzę, że jeśli zwierzęta znoszą codzienny zgiełk to i przeżyją tę jedną noc, tak samo jak toleruję to kiedy, np. po raz kolejny znajdę ptasie odchody na samochodzie.
@RM_PL: nieno, argument ze raz w roku to można xD to tak jakby 20 lipca moc walnac dekla szpadlem w łeb, bo tylko raz w roku...

Fajerwerki powinny byc zakazane w sprzedazy prywatnej, maks to niech sobie miasto zrobi jeden porządny pokaz 10 minutowy, a nie ze w calym mieście każdy musi sobie pierdnac gowienkiem, a potem cały syf zostawic....

Jak ktos ma kawalek mózgu to sylwestra woli spędzić np w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RM_PL: Szkoda tylko, że mentalne #!$%@? zaczynają strzelać tydzień przed i po Sylwestrze. I tu nie chodzi nawet o zwierzęta, ale o sam spokój dla wszystkich, bo przecież to jest okres świąteczny, ludzie mają wolne, chcą sobie odpocząć, a tu co chwila jakieś pierdy za oknem, bo Seba za kradzione pieniądze kupił achtungi i co kilkadziesiąt sekund suszy zęby rzucając petardą. Tak że niech to gówno w końcu zakażą i niech
@r__k: Owszem widziałem i zgadzam się że można tego uniknąć. Tylko jeśli chcemy się w to bawić to wszelka pirotechnika powinna być zakazana bez wyjątków. No i ciekawi mnie ile szkód wyrządzają pojedyncze osoby a ile ogromny pokaz za ogromny hajs.
@nilphilus: Też mi porównanie... Nowy Rok w podobny sposób szmat czasu świętuje praktycznie cały świat ale tylko w Polsce nie można tak robić i jest źle "bo tak"?
Jeśli
@nilphilus: Po prostu dla Ciebie to nic nie znaczy i nie mam nic do tego, bo to w końcu Twoja wola. Każde święto/uroczystość każda osoba odczuwa i przez to obchodzi je inaczej.
Dobrym przykładem jest 4 lipca w USA gdzie jedni walą fajerwerkami jakby była wojna, drudzy korzystają z wolnego dnia i robią sobie rodzinnego/przyjacielskiego grilla a trzeci mają to gdzieś.
@RM_PL: tylko ze jedno z tego wplywa na drugich, a drugich nie wpływa w zaden sposob na pierwszych. Nie wspominając o tym ile ginie ptaków, ile syfu po tym zostaje itd. No wyrządza to wiecej szkód niz np te pokazy laserowe, nawet jezeli amerykanie tak robią.
@nilphilus: W ten sposób można podciągnąć większość rzeczy czy czynności przeznaczonych do rekreacji.
Wyścigi samochodowe? Tylko paliwo i opony zużywają, nie mówiąc o hałasie czy spalinach.
Grill? Palenie drewna i węgla drzewnego, no i mnóstwo dymu na początku.
Biegasz? Zużywasz buty które trzeba w końcu jakoś wyprodukować.
Siedzisz w domu i oglądasz telewizję? Ogrzewanie czy prąd nie biorą się z powietrza, a to nie jest tak, że fotowoltaika czy inne turbiny
@RM_PL: wyścigi sa na torach, w scisle okreslonym miejscu - w mieście sam sobie organizować nie mozesz.

Grill tez nie wszędzie możesz, na działce np albo w wyznaczonym miejscu - a na balkonie niet.

Bieganie wplywa tylko na Ciebie. Do tego ptaka przy tym nie zabijesz.

Prąd tez produkujemy dalej od miasta, do tego jest to obwarowane przepisami.

Mi nie chodzi o zostanie asceta czy cos, a przykłady sa no... Naciągane
@nilphilus: Zgadzam się z Tobą. Dałem takie przykłady by pokazać, że te "szczelanie" w sylwestra to jest kropla w morzu. Owszem, można ją zatrzymać ale musi być szeroka chęć zmian. Ale musi być jakoś to przemyślane by nie było np. co z tego że muszę jeździć samochodem z pierdyliardem filtrów za ciężki hajs jak np. stary tir przejedzie albo ktoś zacznie palić plastikiem w domu?
Zakazy są ważne ale wyłącznie z
@Wincyyyyj: https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1477182,grill-na-balkonie-czy-legalny-immisje-pozar-odpowiedzialnosc.html

Jak masz wielki balkon to możesz elektryczny teoretycznie, ale tylko jak nie nagrzeje się ponad 100 stopni.

Imprezy biegowe powinny miec zapewnione wyczyszczenie tego bałaganu. A przynajmniej ponieść koszty - jak tak nie jest to rozwiązałbym raczej ten problen, a nie pozwalał robic syf tez gdzie indziej - bo to jest argument "ale piotrek tez dostał 2"
@Kosmox30: Ja tobie raczej polecam zainwestować w euntanazję, bo tym zrobisz dobry uczynek dla ludzkości ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@RM_PL XD. No tak, bo wcale to nie huczy tak, że usłyszysz kilometr dalej w lesie czy w piwnicy XD. Wcale od tego nie umierają zwierzęta na zawał XD. Sylwester to kretyńska zabawa i tyle, idiotyczny pretekst byle tylko chlać i marnować materiały pirotechniczne.