Wpis z mikrobloga

  • 9
2365 + 1 = 2366

Tytuł: Sprawa prezydenta
Autor: Marc Elsberg
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788328089044
Tłumacz: Miłosz Urban
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 608
Ocena: ★★★★★★★★

Najnowsza książka Elsberga - tematyka jest nowa ale schemat ten sam co zawsze, a ja lubię ten schemat.
Choć to 600 stron, czyta się szybko bo jest poszatkowane na krótkie rozdzialiki (98 rozdziałów). Miło że wydawnictwo zachowało spójny design okładki z resztą książek autora, choć bardziej lubiłem stary, czarny design

Wracając do treści: były prezydent USA (autor nawet nie kryje nawiązania do Trumpa) przylatuje do Grecji i jeszcze na lotnisku zostaje aresztowany przez lokalną policję pod zarzutem zbrodni wojennych.
Potem wpadamy w wir zdarzeń: mamy przedstawicieli trybunału którzy walczą o ekstradycje byłego prezydenta do Hagi, przedstawicieli rządu USA którzy chcą temu zapobiec (sprawę komplikuje tocząca się kampania wyborcza), sygnalistę który zdążył ułożyć sobie życie na nowo i ekipę które chce rozwiązać problem mniej dyplomatycznymi środkami :). No i są jeszcze dosyć obrazowe wstawki retrospekcyjne.
Dobra książka, trzyma w napięciu dałbym punkt więcej ale jest sporo oklepanych wątków i momentów, hollywoodzkiego bullshitu i wątpliwych rozwiązań ale jeden zwrot akcji skradł moje serce.
Żeby nie psuć zabawy opis w spoilerze:


Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter
BBxx - 2365 + 1 = 2366

Tytuł: Sprawa prezydenta
Autor: Marc Elsberg
Gatunek: kry...

źródło: comment_1640598297xGzV436HoOxwB9HVJjaBuk.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-01-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 608

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Purpurowe rzeki (Jean Christophe-Grange) - najnowsza recenzja usera ali3en ★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. Obserwator (Charlotte Link) - najnowsza