Wpis z mikrobloga

Kupilem sobie #oswiadczeniezdupy przez ostatnie 3 dni researchu:

-monitory studyjne Presonus
-kontroler MIDI Arturia Minilab MK2
-RODE NT1-A + jakis gownointerfejs
-Mixer Numark ten z wyswietlaczami
-Korg Volca Drum do zabawy i rozbudzenia kreatywnosci
-Korg Nano ten z suwakami

Planuje w 2022 pouczyc sie troche #produkcjamuzyki, ponagrywac troche ciezszego mrocznego rapu kiedys duzo rapowalem a jeszcze wiecej pisalem 16tek, pobawic sie w elektroniczna ogolem, nauczyc sie na mikserze podstaw DJ'owania a najwazniejsze dla mnie to chce robic minimal techno cos jak koletzki albo hvob albo inne takie dlugie hipnotyzujace sety bo bardzo to dla mnie przyjemne jest oraz klasyczne techno jak ten np. I HATE MODELS

Teraz jeszcze dwa pytania:
1. Nie wiem czy mi Ableton Live Lite styknie na poczatek czy kupic jakis DAW? W sensie lepsza wersje Abletona bo FL to bardziej do rapu chyba jest.
2. Jakie jeszcze zabawki warto miec na poczatek poza instrumentami?
3. Czy sluchawki Bayerdynamic DT 990 Edition beda dobre do produkcji czy kupic cos o bardziej plaskiej charakerystyce np. te sony studyjne takie podobno zajebiste? Raczej planuje na tych monitorkach produkowac co kupilem ale wiem ze dolne pasma sa na nich nieweryfikowalne tzn ponizej 80hz
4. Czy po latach doswiadczenia #produkcjamuzyki bardziej idziecie w cyfrowe software'owe rozwiazania czy kupujecie dalej jakis sprzet?

Wydalem sporo kasy teraz tylko muszę zadbać o systematyczność żeby nie przestawać, zawsze kochałem muzykę a teraz mam możliwości zająć się głębiej tym tematem i sie jaram troche nie ukrywam

#pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_1640565893y5MZYVQviTA9Vg2kuBDZej.jpg
  • 16
@MlCHAU: 1. Spróbuj Ableton na 90 dni w wersji Suite za darmo, jeden z najłatwiejszych DAW jak jesteś skłony do nauki, dobre stockowe pluginy, którymi tworzył np. Skrillex
2. Pluginy
4. Why not both ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MlCHAU: Kupiłeś sprzęt, a na początek powinieneś sam daw bo to będzie twoim głównym źródłem do wszystkiego. Ableton jest bardzo przyjazny do nagrywania wszystkiego, wyrazisty interfejs, szybko idzie się połapać, trochę #!$%@? się z drum rackiem, ale warto.
@MlCHAU: Za dużo chciałbyś wiedzieć na raz. Ściągnij sobie kraka abletona, porób trochę muzy, pooglądaj tutoriali, a potem się zastanawiaj nad wszystkim. Zaczynasz strasznie od dupy strony. Kup dt770 albo inne ZAMKNIĘTE słuchawki referencyjne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MlCHAU: dobry software nie jest zły, ja startuje od przyszłego roku.
Bableton może być, osobiście spodobał mi się Bitwig.
Vital dobry darmowy syntezator, za darmo to uczciwa cena. Subskrypcja 5 ojro daje ci dostęp do wszystkiego co ma kilohearts, a taki phaseplant zdaje się być moim nadchodzącym ulubionym syntezatorem addytywnym, świetny do nauki sounddesignu, niemal nieograniczone możliwości.
Do sprzętu trzeba mieć kasę i przestrzeń, oprogramowanie z powodzeniem zastąpi dobre sprzętowe syntezatory
Pobierz
źródło: comment_1640596488bh7Ss3i9YNY377nHcDAqJ1.jpg
@dezaracja: Nie każdy chce lecieć na nieoryginalnych rzeczach, a o abletona 11 ciężko z tego co wiem na cracku.
Jak jest kasiasty, to niech się bawi

Po co wstawiać se fortepian do mieszkania jak można kupić pianoteq pro

Zapewne z powodu tego czystego dźwięku, którego nie uzyskasz na pianoteq pro
@dezaracja: Miałeś okazję nagrywać z prawdziwego instrumentu? Każdy topowy producent Ci powie, że magia/vibe/sound jest wyraziście inny i feeling z komputerowego dźwięku nigdy nie będzie taki sam jak z instrumentu nagrywanego na żywo ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hemingwie: miałem okazję grać na fizycznym instrumencie (np. fortepian), dużo zależy od tego na czym artyście zależy najbardziej. Ja patrzę na to z praktycznego punktu widzenia, darmowe VST pianina są wystarczające do zabawy, pianoteq pro to najwyższa półka fizycznie modelowanego instrumentu, polecam się zaznajomić.
Na żywym instrumencie musisz się nauczyć grać i mieć z góry znaną melodię którą chcesz nagrać, jest to nieelastyczne. Z VST możesz wiele eksperymentować i zmieniać, jest
@dezaracja:

a jakość wielu profesjonalnych pluginów nie jest do odróżnienia od nagrań żywych instrumentów.

A no jest, wystarczy posłuchać. Dużo topowych producentów używa żywych instrumentów przepuszczając je przez np. reel-to-reel tape, ampy itd.

Na żywym instrumencie musisz się nauczyć grać i mieć z góry znaną melodię którą chcesz nagrać, jest to nieelastyczne.

Przecież po to jest DAW by sobie aranż robić.

Wiadomo, wszystko to się wiąże z kosztami, ta branża tania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A no jest, wystarczy posłuchać

@Hemingwie: No to posłuchaj dema i daj znać co myślisz o pianoteq pro, pewnie kupa i unusable a wiele artystów co tego używają to się #nieznajo, dam znać Venus Theory że debil to kupił xD

Każdy artysta to indywidualne podejście, muzyka to sztuka, są różne gatunki gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Venus Theory też grał na gitarze bo tylko żywe instrumenty, ale zmienił podejście