Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy tylko mnie po obejrzeniu (któryś raz z kolei (ʘʘ) filmu "Equilibrium" uderzyła pewna dostrzeżona, i wyraźnie ukazana tam sprzeczność?

Otóż to społeczeństwo, ten ustrój, po wyparciu odczuwania i rzeczy uczcuia budzących-miało w założeniach być nie tylko harmoniczne, ale i pacyfistyczne.

Pozbawione przemocy i wojen podobnie jak indywidualizmu i afektów.

A przecież w scenach ilustrujących obraz życia społeczności Librii pojawiają się co rusz uzbrojeni policjanci, czy inne patrole miasta przechadzające się między "zwyczajnymi" cywilami. ( ͟ʖ)

Kiedy przecież przechadzający się cywile są nieuzbrojeni, pogodzeni, i ogołoceni z czegokolwiek poza własnymi rękami. ( _)

Po co więc wszędzie otaczać się pełnowymiarową bronią długą, niejako w dalszej kolejności do kompletu z bardziej kompaktowymi automatami? () Z "klasyczno-policyjnymi" pistoletami jako orężem przybocznym ledwie dla wyżej postawionych.

Szczególnie kiedy pokazuje się tak 'wyjałowiony" ustrój i społeczeństwo-stawiające na merytoryczność i kalkulację, zamiast militaryzmu i prymitywnych instynktów. Zamiast szaleństwa wodzów-dyktatorów ub. wieku ( ͠° °)

Czy to ma raczej pokazywać coś na wzór pełnej, naturalnej zgodności z takim wielkim kolektywnym "mrowiskiem"? Gdzie są oddzielnie mrówki-żołnierze i -robotnice? ȍ ̪ ő

#equilibrium #film #scifi #przemyslenia #filmy
j.....r - Czy tylko mnie po obejrzeniu (któryś raz z kolei (ʘ‿ʘ) filmu "Equilibrium" ...

źródło: comment_1640559347n4ZiHiXl9qdKLSG7OhIisc.jpg

Pobierz
  • 13
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plonace_kalosze: czy ja wiem czy tak mało...ma ciekawą oprawę-i dla wzroku i dla ucha, i zdołał sobie zaskarbić pewną społeczność ludzi na całym świecie.

Lubiących do tego świata wracać, emocjonować się tym, wyciągać z tego filozofię życia. Paradoksalnie jako wrażliwcy z dość bogatym wnętrzem. Lub za takich się uważający.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cacum3: i to nawet wśród swoich własnych mieszkańców? Na swoim terenie? Z ruchem oporu preferującym raczej starcia masowe i na bliskie dystanse. Niż jakieś wyrafinowane metody eliminacji jako oręż.
@janinapomidor: Z tego co pamiętam to tam był jakiś ruch oporu przeciw władzy i dlatego stworzyli tych całych kleryków. Zresztą ten ich przywódca to był jeden wielki fejk, który sobie żył jak pączek w maśle nie biorąc leku, a innym robił sieczke z mózgu. Uzbroił puste skorupy żeby mu służyły, a tych co jeszcze mieli czelność mieć jakieś 'ale' rozwalał za ich pomocą. Nikt nie protestował, bo nikt nie czuł że
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@protokol_zniszczen: choć sam nie wiem co gorsze-taki zmyślny przywódca ze swoistym rigczem, czy klasyczna dyktatura ciemniaków-i całe stada, plemiona cwaniaków i koniunkturalistów. Im podlejszy cwaniak rządzi tym także głupszych układających sie z nim.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Portier-Harry_Portier: a może oni tacy byli? Tylko po prawdzie gdzieś "od kuchni" chcieli przyciągnąć ludzi akcją, strzelaninami i wybuchami.

Zamiast dać obrońców librii w obrębie jej murów "uczciwie" kontaktujących się z szarymi obywatelami-bez broni, podpierając się za to autorytetem i wzajemnym szacunkiem.